Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

DOC&COPY SZORA S.R.L.

CUI: 42724424 J14/201/2020 SRL Covasna, Sat Belin, Comuna Belin
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42724424
Cod înmatriculare J14/201/2020
EUID ROONRC.J14/201/2020
Data înmatriculării 2020-07-03
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2021) 1 angajați

Adresă

România, Covasna, Sat Belin, Comuna Belin, BELIN, 371, 527030

Țară: România
Județ: Covasna
Localitate: Sat Belin, Comuna Belin
Stradă: BELIN
Număr: 371
Cod poștal: 527030

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 0 RON 0 RON 7.088 RON −7.088 RON −7.088 RON −3.209 RON 39.543 RON −42.752 RON −6.888 RON 3.679 RON 9.545 RON −104.755 RON 0 RON 0 RON 1
2021 2.159 RON 2.159 RON 64.161 RON −62.067 RON −62.002 RON 47.952 RON 26.439 RON 21.513 RON −68.955 RON 11.952 RON 19.355 RON 2.155 RON 104.955 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

SZORADI ANDREI
administrator
Braşov, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Raport Economico-Financiar

2020–2021

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2021
  • •Capitaluri proprii negative (−68.955 RON) — datoriile depășesc activele
  • •Pierdere netă înregistrată în 2021 (−62.067 RON)
Cifra de Afaceri 2021
2,2 K RON
Rezultat Net 2021
−62,1 K RON
Total Active 2021
48,0 K RON
Scor Bonitate
36/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 36/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20202021
Cifra de afaceri 0 RON 2,2 K RON
Venituri totale 0 RON 2,2 K RON
Cheltuieli totale 7,1 K RON 64,2 K RON
Rezultat net −7,1 K RON −62,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2022 (regresie liniară): 4,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2021 (−68.955 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 24.9% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2021

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,80 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,18 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 4,01 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2021)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate26,4 K RON (55.1%)
Active circulante21,5 K RON (44.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri19,4 K RON
Creanțe2,2 K RON
Numerar3 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2021)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,11
Durata stocaj (zile) 3.272
Rotație creanțe (ori/an) 1,00
Durata încasare (zile) 364

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-2.871,8%
Marjă netă
-2.874,8%
ROA
-129,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 3,7 K RON −3,2 K RON –
2021 12,0 K RON 48,0 K RON 24,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2021

36
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20202021 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 2,2 K RON –
Rezultat net −7,1 K RON −62,1 K RON ▼ 775,7%
Total active −3,2 K RON 48,0 K RON ▲ 1.594,3%
Capitaluri proprii −6,9 K RON −69,0 K RON ▼ 901,1%
Datorii totale 3,7 K RON 12,0 K RON ▲ 224,9%
Lichiditate curentă -11,62 1,80 ▲ 115,5%
Marjă netă (%) – -2.874,80 –
Scor bonitate 25 36 ▲ 44,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • •Proiecția liniară pentru 2022 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 4,3 K RON.

Riscuri identificate

  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2021, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
  • •Scor de bonitate scăzut (36/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2021.