Publicitate

TBO AGRO SRL

CUI: 29769100 J14/38/2012 SRL Covasna, Sat Dalnic, Comuna Dalnic
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 29769100
Cod înmatriculare J14/38/2012
EUID ROONRC.J14/38/2012
Data înmatriculării 2012-02-20
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 14 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Covasna, Sat Dalnic, Comuna Dalnic, DALNIC, 527121, ferma Depső

Țară: România
Județ: Covasna
Localitate: Sat Dalnic, Comuna Dalnic
Stradă: DALNIC
Cod poștal: 527121
Completare adresă: ferma Depső

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 562.472 RON 1.197.490 RON 1.162.667 RON 30.959 RON 34.823 RON 1.551.376 RON 1.151.085 RON 400.291 RON 167.812 RON 653.339 RON 129.587 RON 216.512 RON 821.830 RON 91.605 RON 2
2020 820.060 RON 1.426.715 RON 1.330.061 RON 91.483 RON 96.654 RON 1.032.175 RON 546.176 RON 485.999 RON 259.294 RON 441.122 RON 142.480 RON 258.172 RON 331.759 RON 0 RON 3
2021 432.314 RON 991.922 RON 956.927 RON 31.992 RON 34.995 RON 709.188 RON 135.537 RON 573.651 RON 291.288 RON 370.066 RON 436.740 RON 56.958 RON 47.834 RON 0 RON 3
2022 1.342.253 RON 1.405.140 RON 903.110 RON 491.869 RON 502.030 RON 1.030.151 RON 92.606 RON 937.545 RON 753.156 RON 243.161 RON 266.041 RON 358.708 RON 33.834 RON 0 RON 3
2023 826.085 RON 982.328 RON 963.185 RON 13.261 RON 19.143 RON 1.146.024 RON 177.748 RON 968.276 RON 766.418 RON 359.772 RON 502.600 RON 299.062 RON 19.834 RON 0 RON 4
2024 828.107 RON 844.872 RON 1.032.557 RON −208.769 RON −187.685 RON 1.202.754 RON 123.711 RON 1.079.043 RON 557.649 RON 681.473 RON 558.492 RON 410.277 RON 5.834 RON 42.202 RON 4
2025 626.079 RON 753.474 RON 1.218.166 RON −483.595 RON −464.692 RON 1.343.580 RON 206.017 RON 1.137.563 RON 74.053 RON 1.327.627 RON 659.099 RON 386.077 RON 0 RON 58.100 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

BODÓ TÖHÖTÖM
administrator
Covasna, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (8)

Lideri din domeniu

Top companii din Covasna, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 38 companii din județul Covasna. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.86) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−483.595 RON)
  • Grad ridicat de îndatorare: 98.8% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
626,1 K RON
Rezultat Net 2025
−483,6 K RON
Total Active 2025
1,34 M RON
Scor Bonitate
23/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 23/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 562,5 K RON 820,1 K RON 432,3 K RON 1,34 M RON 826,1 K RON 828,1 K RON 626,1 K RON
Venituri totale 1,20 M RON 1,43 M RON 991,9 K RON 1,41 M RON 982,3 K RON 844,9 K RON 753,5 K RON
Cheltuieli totale 1,16 M RON 1,33 M RON 956,9 K RON 903,1 K RON 963,2 K RON 1,03 M RON 1,22 M RON
Rezultat net 31,0 K RON 91,5 K RON 32,0 K RON 491,9 K RON 13,3 K RON −208,8 K RON −483,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 862,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,86 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,36 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,07 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,01 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate206,0 K RON (15.3%)
Active circulante1,14 M RON (84.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri659,1 K RON
Creanțe386,1 K RON
Numerar92,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,95
Durata stocaj (zile) 384
Rotație creanțe (ori/an) 1,62
Durata încasare (zile) 225

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-74,2%
Marjă netă
-77,2%
ROA
-36,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 653,3 K RON 1,55 M RON 42,1%
2020 441,1 K RON 1,03 M RON 42,7%
2021 370,1 K RON 709,2 K RON 52,2%
2022 243,2 K RON 1,03 M RON 23,6%
2023 359,8 K RON 1,15 M RON 31,4%
2024 681,5 K RON 1,20 M RON 56,7%
2025 1,33 M RON 1,34 M RON 98,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

23
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 562,5 K RON 820,1 K RON 432,3 K RON 1,34 M RON 826,1 K RON 828,1 K RON 626,1 K RON ▼ 24,4%
Rezultat net 31,0 K RON 91,5 K RON 32,0 K RON 491,9 K RON 13,3 K RON −208,8 K RON −483,6 K RON ▼ 131,6%
Total active 1,55 M RON 1,03 M RON 709,2 K RON 1,03 M RON 1,15 M RON 1,20 M RON 1,34 M RON ▲ 11,7%
Capitaluri proprii 167,8 K RON 259,3 K RON 291,3 K RON 753,2 K RON 766,4 K RON 557,6 K RON 74,1 K RON ▼ 86,7%
Datorii totale 653,3 K RON 441,1 K RON 370,1 K RON 243,2 K RON 359,8 K RON 681,5 K RON 1,33 M RON ▲ 94,8%
Lichiditate curentă 0,61 1,10 1,55 3,86 2,69 1,58 0,86 ▼ 45,9%
Marjă netă (%) 5,50 11,16 7,40 36,65 1,61 -25,21 -77,24 ▼ 206,4%
Scor bonitate 55 80 72 100 70 47 23 ▼ 51,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 862,6 K RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 98.8% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (23/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate