ANTOANATONY S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Alba, Sat Şard, Comuna Ighiu, 440M, 517363
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 50.434 RON | 50.434 RON | 74.288 RON | −24.283 RON | −23.854 RON | 49.566 RON | 45.606 RON | 3.960 RON | 24.234 RON | 25.332 RON | 0 RON | 65 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 32.466 RON | 32.466 RON | 25.201 RON | 6.161 RON | 7.265 RON | 55.277 RON | 41.503 RON | 13.774 RON | 30.395 RON | 24.882 RON | 454 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 77.066 RON | 77.066 RON | 58.418 RON | 16.096 RON | 18.648 RON | 105.771 RON | 68.660 RON | 37.111 RON | 46.491 RON | 59.280 RON | 0 RON | 1 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Alba, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4520 — Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
Top format din 316 companii din județul Alba. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.63) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 50,4 K RON | 32,5 K RON | 77,1 K RON |
| Venituri totale | 50,4 K RON | 32,5 K RON | 77,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 74,3 K RON | 25,2 K RON | 58,4 K RON |
| Rezultat net | −24,3 K RON | 6,2 K RON | 16,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 80,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,63 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,63 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,63 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,78 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 77.066,00 |
| Durata încasare (zile) | 0 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 25,3 K RON | 49,6 K RON | 51,1% |
| 2024 | 24,9 K RON | 55,3 K RON | 45,0% |
| 2025 | 59,3 K RON | 105,8 K RON | 56,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 50,4 K RON | 32,5 K RON | 77,1 K RON | ▲ 137,4% |
| Rezultat net | −24,3 K RON | 6,2 K RON | 16,1 K RON | ▲ 161,3% |
| Total active | 49,6 K RON | 55,3 K RON | 105,8 K RON | ▲ 91,3% |
| Capitaluri proprii | 24,2 K RON | 30,4 K RON | 46,5 K RON | ▲ 53,0% |
| Datorii totale | 25,3 K RON | 24,9 K RON | 59,3 K RON | ▲ 138,2% |
| Lichiditate curentă | 0,16 | 0,55 | 0,63 | ▲ 13,1% |
| Marjă netă (%) | -48,15 | 18,98 | 20,89 | ▲ 10,1% |
| Scor bonitate | 37 | 78 | 78 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (16,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 78/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 80,0 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.