CARS SOLUTIONS TDM S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Alba, Sat Ciumbrud, Municipiul Aiud, PARCULUI, 1A, 515202
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 40.334 RON | 40.334 RON | 7.417 RON | 31.732 RON | 32.917 RON | 32.466 RON | 5.913 RON | 26.553 RON | 31.932 RON | 534 RON | 130 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 52.487 RON | 52.487 RON | 5.060 RON | 45.884 RON | 47.427 RON | 48.207 RON | 3.045 RON | 45.162 RON | 47.816 RON | 391 RON | 130 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 44.767 RON | 44.767 RON | 44.014 RON | −2.448 RON | 753 RON | 45.963 RON | 37.968 RON | 7.995 RON | 45.368 RON | 595 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 43.162 RON | 43.162 RON | 33.407 RON | 7.280 RON | 9.755 RON | 53.283 RON | 25.000 RON | 28.283 RON | 52.648 RON | 635 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 50.439 RON | 50.439 RON | 49.627 RON | −824 RON | 812 RON | 58.287 RON | 13.000 RON | 45.287 RON | 51.824 RON | 6.463 RON | 0 RON | 2.210 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
- 9609 Alte activităţi de servicii n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Alba, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6622 — Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
Top format din 103 companii din județul Alba. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−824 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 40,3 K RON | 52,5 K RON | 44,8 K RON | 43,2 K RON | 50,4 K RON |
| Venituri totale | 40,3 K RON | 52,5 K RON | 44,8 K RON | 43,2 K RON | 50,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 7,4 K RON | 5,1 K RON | 44,0 K RON | 33,4 K RON | 49,6 K RON |
| Rezultat net | 31,7 K RON | 45,9 K RON | −2,4 K RON | 7,3 K RON | −824 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 49,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7,01 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 7,01 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 6,67 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 9,02 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 22,82 |
| Durata încasare (zile) | 16 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 534 RON | 32,5 K RON | 1,6% |
| 2022 | 391 RON | 48,2 K RON | 0,8% |
| 2023 | 595 RON | 46,0 K RON | 1,3% |
| 2024 | 635 RON | 53,3 K RON | 1,2% |
| 2025 | 6,5 K RON | 58,3 K RON | 11,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 40,3 K RON | 52,5 K RON | 44,8 K RON | 43,2 K RON | 50,4 K RON | ▲ 16,9% |
| Rezultat net | 31,7 K RON | 45,9 K RON | −2,4 K RON | 7,3 K RON | −824 RON | ▼ 111,3% |
| Total active | 32,5 K RON | 48,2 K RON | 46,0 K RON | 53,3 K RON | 58,3 K RON | ▲ 9,4% |
| Capitaluri proprii | 31,9 K RON | 47,8 K RON | 45,4 K RON | 52,6 K RON | 51,8 K RON | ▼ 1,6% |
| Datorii totale | 534 RON | 391 RON | 595 RON | 635 RON | 6,5 K RON | ▲ 917,8% |
| Lichiditate curentă | 49,72 | 115,50 | 13,44 | 44,54 | 7,01 | ▼ 84,3% |
| Marjă netă (%) | 78,67 | 87,42 | -5,47 | 16,87 | -1,63 | ▼ 109,7% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 57 | 95 | 64 | ▼ 32,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Lichiditate curentă bună (7.01), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 64/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.