Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
LEHUAK DENT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Covasna, Municipiul Sfântu Gheorghe, CRÂNGULUI, 17, 14, C, parter, 3, 520042, spatiu comercial
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 74.836 RON | 74.836 RON | 80.501 RON | −7.069 RON | −5.665 RON | 54.030 RON | 38.604 RON | 15.426 RON | 41.962 RON | 95.328 RON | 9.324 RON | 3.537 RON | 0 RON | 83.260 RON | 1 |
| 2023 | 189.595 RON | 189.596 RON | 198.132 RON | −10.394 RON | −8.536 RON | 58.398 RON | 38.230 RON | 20.168 RON | 31.568 RON | 94.746 RON | 3.050 RON | 3.618 RON | 0 RON | 67.916 RON | 1 |
| 2024 | 245.996 RON | 250.556 RON | 242.222 RON | 967 RON | 8.334 RON | 61.186 RON | 31.332 RON | 29.854 RON | 32.535 RON | 79.588 RON | 0 RON | 3.500 RON | 0 RON | 50.937 RON | 1 |
| 2025 | 364.720 RON | 364.720 RON | 296.054 RON | 58.490 RON | 68.666 RON | 98.350 RON | 28.543 RON | 69.807 RON | 91.025 RON | 41.283 RON | 0 RON | 4.025 RON | 0 RON | 33.958 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Covasna, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8623 — Activități de asistență stomatologică
Top format din 39 companii din județul Covasna. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 74,8 K RON | 189,6 K RON | 246,0 K RON | 364,7 K RON |
| Venituri totale | 74,8 K RON | 189,6 K RON | 250,6 K RON | 364,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 80,5 K RON | 198,1 K RON | 242,2 K RON | 296,1 K RON |
| Rezultat net | −7,1 K RON | −10,4 K RON | 967 RON | 58,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 450,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,69 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,69 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,59 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,38 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 90,61 |
| Durata încasare (zile) | 4 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 95,3 K RON | 54,0 K RON | 176,4% |
| 2023 | 94,7 K RON | 58,4 K RON | 162,2% |
| 2024 | 79,6 K RON | 61,2 K RON | 130,1% |
| 2025 | 41,3 K RON | 98,4 K RON | 42,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 74,8 K RON | 189,6 K RON | 246,0 K RON | 364,7 K RON | ▲ 48,3% |
| Rezultat net | −7,1 K RON | −10,4 K RON | 967 RON | 58,5 K RON | ▲ 5.948,6% |
| Total active | 54,0 K RON | 58,4 K RON | 61,2 K RON | 98,4 K RON | ▲ 60,7% |
| Capitaluri proprii | 42,0 K RON | 31,6 K RON | 32,5 K RON | 91,0 K RON | ▲ 179,8% |
| Datorii totale | 95,3 K RON | 94,7 K RON | 79,6 K RON | 41,3 K RON | ▼ 48,1% |
| Lichiditate curentă | 0,16 | 0,21 | 0,38 | 1,69 | ▲ 350,8% |
| Marjă netă (%) | -9,45 | -5,48 | 0,39 | 16,04 | ▲ 4.012,8% |
| Scor bonitate | 42 | 50 | 68 | 95 | ▲ 39,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (58,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 450,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.