Publicitate

MARIO DINAMIC SPEED S.R.L.

CUI: 38649545 J15/2/2018 SRL Dâmboviţa, Municipiul Târgovişte
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38649545
Cod înmatriculare J15/2/2018
EUID ROONRC.J15/2/2018
Data înmatriculării 2018-01-03
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Dâmboviţa, Municipiul Târgovişte, DOMNEASCA, 94, 130167

Țară: România
Județ: Dâmboviţa
Localitate: Municipiul Târgovişte
Stradă: DOMNEASCA
Număr: 94
Cod poștal: 130167

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 118.064 RON 174.157 RON 160.123 RON 12.292 RON 14.034 RON 313.015 RON 225.118 RON 87.897 RON 2.656 RON 310.740 RON 30.375 RON 56.058 RON 0 RON 381 RON 2
2020 298.529 RON 494.509 RON 293.367 RON 198.365 RON 201.142 RON 224.908 RON 168.036 RON 56.872 RON 201.021 RON 24.217 RON 32.602 RON 880 RON 0 RON 330 RON 5
2021 215.499 RON 233.609 RON 371.290 RON −139.976 RON −137.681 RON 378.650 RON 294.396 RON 84.254 RON 61.045 RON 318.158 RON 54.163 RON 17.739 RON 0 RON 553 RON 5
2022 419.707 RON 421.718 RON 550.840 RON −133.348 RON −129.122 RON 457.841 RON 283.749 RON 174.092 RON −72.303 RON 532.068 RON 74.047 RON 73.113 RON 0 RON 1.924 RON 5
2023 479.588 RON 514.960 RON 581.367 RON −71.556 RON −66.407 RON 586.080 RON 369.276 RON 216.804 RON −143.860 RON 730.211 RON 73.833 RON 98.483 RON 0 RON 271 RON 4
2024 509.057 RON 514.568 RON 787.963 RON −273.395 RON −273.395 RON 457.355 RON 252.741 RON 204.614 RON −417.255 RON 881.965 RON 76.188 RON 81.888 RON 0 RON 7.355 RON 5
2025 351.174 RON 535.183 RON 521.346 RON 11.562 RON 13.837 RON 389.199 RON 131.789 RON 257.410 RON −405.693 RON 798.179 RON 56.868 RON 82.703 RON 0 RON 3.287 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

BĂDESCU VICTOR
administrator
Dâmboviţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (12)

Lideri din domeniu

Top companii din Dâmboviţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 101 companii din județul Dâmboviţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Capitaluri proprii negative (−405.693 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.32) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 205.1% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
351,2 K RON
Rezultat Net 2025
11,6 K RON
Total Active 2025
389,2 K RON
Scor Bonitate
40/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 40/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 118,1 K RON 298,5 K RON 215,5 K RON 419,7 K RON 479,6 K RON 509,1 K RON 351,2 K RON
Venituri totale 174,2 K RON 494,5 K RON 233,6 K RON 421,7 K RON 515,0 K RON 514,6 K RON 535,2 K RON
Cheltuieli totale 160,1 K RON 293,4 K RON 371,3 K RON 550,8 K RON 581,4 K RON 788,0 K RON 521,3 K RON
Rezultat net 12,3 K RON 198,4 K RON −140,0 K RON −133,3 K RON −71,6 K RON −273,4 K RON 11,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 539,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−405.693 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,32 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,25 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,15 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,49 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate131,8 K RON (33.9%)
Active circulante257,4 K RON (66.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri56,9 K RON
Creanțe82,7 K RON
Numerar117,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 6,18
Durata stocaj (zile) 59
Rotație creanțe (ori/an) 4,25
Durata încasare (zile) 86

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
3,9%
Marjă netă
3,3%
ROA
3,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 310,7 K RON 313,0 K RON 99,3%
2020 24,2 K RON 224,9 K RON 10,8%
2021 318,2 K RON 378,7 K RON 84,0%
2022 532,1 K RON 457,8 K RON 116,2%
2023 730,2 K RON 586,1 K RON 124,6%
2024 882,0 K RON 457,4 K RON 192,8%
2025 798,2 K RON 389,2 K RON 205,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

40
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 118,1 K RON 298,5 K RON 215,5 K RON 419,7 K RON 479,6 K RON 509,1 K RON 351,2 K RON ▼ 31,0%
Rezultat net 12,3 K RON 198,4 K RON −140,0 K RON −133,3 K RON −71,6 K RON −273,4 K RON 11,6 K RON ▲ 104,2%
Total active 313,0 K RON 224,9 K RON 378,7 K RON 457,8 K RON 586,1 K RON 457,4 K RON 389,2 K RON ▼ 14,9%
Capitaluri proprii 2,7 K RON 201,0 K RON 61,0 K RON −72,3 K RON −143,9 K RON −417,3 K RON −405,7 K RON ▲ 2,8%
Datorii totale 310,7 K RON 24,2 K RON 318,2 K RON 532,1 K RON 730,2 K RON 882,0 K RON 798,2 K RON ▼ 9,5%
Lichiditate curentă 0,28 2,35 0,26 0,33 0,30 0,23 0,32 ▲ 39,0%
Marjă netă (%) 10,41 66,45 -64,95 -31,77 -14,92 -53,71 3,29 ▲ 106,1%
Scor bonitate 48 100 25 32 27 19 40 ▲ 110,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (11,6 K RON).
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 539,4 K RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 205.1% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (40/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate