Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ROAD RUNNER EXPRESS SRL
Date generale
Adresă
România, Dâmboviţa, Municipiul Târgovişte, Str. DR. MARINESCU GHEORGHE, 79, A, 4, 18, 130082
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 287.530 RON | 287.533 RON | 270.080 RON | 14.575 RON | 17.453 RON | 181.355 RON | 44.787 RON | 136.568 RON | 150.406 RON | 30.549 RON | 0 RON | 42.202 RON | 400 RON | 0 RON | 4 |
| 2020 | 457.132 RON | 457.138 RON | 386.871 RON | 65.899 RON | 70.267 RON | 239.573 RON | 32.030 RON | 207.543 RON | 189.806 RON | 49.767 RON | 0 RON | 42.793 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2021 | 575.249 RON | 575.306 RON | 533.170 RON | 37.073 RON | 42.136 RON | 239.751 RON | 19.274 RON | 220.477 RON | 199.579 RON | 40.892 RON | 0 RON | 47.192 RON | 0 RON | 720 RON | 10 |
| 2022 | 524.028 RON | 527.034 RON | 523.494 RON | −1.203 RON | 3.540 RON | 200.467 RON | 23.493 RON | 176.974 RON | 167.776 RON | 32.691 RON | 0 RON | 46.541 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2023 | 446.156 RON | 465.843 RON | 526.623 RON | −65.205 RON | −60.780 RON | 226.634 RON | 93.705 RON | 132.929 RON | 102.571 RON | 76.850 RON | 805 RON | 43.486 RON | 47.213 RON | 0 RON | 5 |
| 2024 | 510.075 RON | 609.247 RON | 523.477 RON | 73.114 RON | 85.770 RON | 208.750 RON | 79.777 RON | 128.973 RON | 155.886 RON | 29.141 RON | 1.133 RON | 22.204 RON | 23.723 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 303.209 RON | 345.345 RON | 317.894 RON | 23.376 RON | 27.451 RON | 208.310 RON | 176.621 RON | 31.689 RON | 179.262 RON | 29.048 RON | 3.525 RON | 1.570 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
Lideri din domeniu
Top companii din Dâmboviţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5320 — Alte activități poștale și de curier
Top format din 86 companii din județul Dâmboviţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 287,5 K RON | 457,1 K RON | 575,2 K RON | 524,0 K RON | 446,2 K RON | 510,1 K RON | 303,2 K RON |
| Venituri totale | 287,5 K RON | 457,1 K RON | 575,3 K RON | 527,0 K RON | 465,8 K RON | 609,2 K RON | 345,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 270,1 K RON | 386,9 K RON | 533,2 K RON | 523,5 K RON | 526,6 K RON | 523,5 K RON | 317,9 K RON |
| Rezultat net | 14,6 K RON | 65,9 K RON | 37,1 K RON | −1,2 K RON | −65,2 K RON | 73,1 K RON | 23,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 446,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,09 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,97 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,92 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 7,17 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 86,02 |
| Durata stocaj (zile) | 4 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 193,13 |
| Durata încasare (zile) | 2 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 30,5 K RON | 181,4 K RON | 16,8% |
| 2020 | 49,8 K RON | 239,6 K RON | 20,8% |
| 2021 | 40,9 K RON | 239,8 K RON | 17,1% |
| 2022 | 32,7 K RON | 200,5 K RON | 16,3% |
| 2023 | 76,9 K RON | 226,6 K RON | 33,9% |
| 2024 | 29,1 K RON | 208,8 K RON | 14,0% |
| 2025 | 29,0 K RON | 208,3 K RON | 13,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 287,5 K RON | 457,1 K RON | 575,2 K RON | 524,0 K RON | 446,2 K RON | 510,1 K RON | 303,2 K RON | ▼ 40,6% |
| Rezultat net | 14,6 K RON | 65,9 K RON | 37,1 K RON | −1,2 K RON | −65,2 K RON | 73,1 K RON | 23,4 K RON | ▼ 68,0% |
| Total active | 181,4 K RON | 239,6 K RON | 239,8 K RON | 200,5 K RON | 226,6 K RON | 208,8 K RON | 208,3 K RON | ▼ 0,2% |
| Capitaluri proprii | 150,4 K RON | 189,8 K RON | 199,6 K RON | 167,8 K RON | 102,6 K RON | 155,9 K RON | 179,3 K RON | ▲ 15,0% |
| Datorii totale | 30,5 K RON | 49,8 K RON | 40,9 K RON | 32,7 K RON | 76,9 K RON | 29,1 K RON | 29,0 K RON | ▼ 0,3% |
| Lichiditate curentă | 4,47 | 4,17 | 5,39 | 5,41 | 1,73 | 4,43 | 1,09 | ▼ 75,4% |
| Marjă netă (%) | 5,07 | 14,42 | 6,44 | -0,23 | -14,61 | 14,33 | 7,71 | ▼ 46,2% |
| Scor bonitate | 82 | 95 | 90 | 64 | 47 | 100 | 65 | ▼ 35,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (23,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 446,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.