CLAIMS EXPERT PLUS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Dâmboviţa, Municipiul Târgovişte, MR. EUGEN BREZIŞEANU, 43, 24, B, 2, 11, 130035
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 8.551 RON | 8.551 RON | 10.655 RON | −2.361 RON | −2.104 RON | 1.473 RON | 0 RON | 1.473 RON | −3.175 RON | 4.648 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 10.493 RON | 10.493 RON | 4.064 RON | 6.120 RON | 6.429 RON | 3.906 RON | 3.287 RON | 619 RON | 2.944 RON | 962 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 63.013 RON | 63.013 RON | 6.827 RON | 54.523 RON | 56.186 RON | 57.800 RON | 2.723 RON | 55.077 RON | 57.467 RON | 333 RON | 0 RON | 1.474 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 74.461 RON | 74.461 RON | 22.334 RON | 49.938 RON | 52.127 RON | 50.638 RON | 5.042 RON | 45.596 RON | 50.138 RON | 500 RON | 0 RON | 2.607 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 83.093 RON | 83.093 RON | 21.498 RON | 51.713 RON | 61.595 RON | 55.666 RON | 4.171 RON | 51.495 RON | 51.913 RON | 3.753 RON | 0 RON | 7.781 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 116.421 RON | 116.421 RON | 27.320 RON | 76.654 RON | 89.101 RON | 131.216 RON | 1.166 RON | 130.050 RON | 128.567 RON | 2.649 RON | 0 RON | 85.598 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 133.738 RON | 133.738 RON | 57.762 RON | 64.060 RON | 75.976 RON | 90.646 RON | 470 RON | 90.176 RON | 64.633 RON | 26.013 RON | 1.700 RON | 59.279 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Dâmboviţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6621 — Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
Top format din 8 companii din județul Dâmboviţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 8,6 K RON | 10,5 K RON | 63,0 K RON | 74,5 K RON | 83,1 K RON | 116,4 K RON | 133,7 K RON |
| Venituri totale | 8,6 K RON | 10,5 K RON | 63,0 K RON | 74,5 K RON | 83,1 K RON | 116,4 K RON | 133,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 10,7 K RON | 4,1 K RON | 6,8 K RON | 22,3 K RON | 21,5 K RON | 27,3 K RON | 57,8 K RON |
| Rezultat net | −2,4 K RON | 6,1 K RON | 54,5 K RON | 49,9 K RON | 51,7 K RON | 76,7 K RON | 64,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 156,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,47 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,40 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,12 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,48 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 78,67 |
| Durata stocaj (zile) | 5 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,26 |
| Durata încasare (zile) | 162 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 4,6 K RON | 1,5 K RON | 315,6% |
| 2020 | 962 RON | 3,9 K RON | 24,6% |
| 2021 | 333 RON | 57,8 K RON | 0,6% |
| 2022 | 500 RON | 50,6 K RON | 1,0% |
| 2023 | 3,8 K RON | 55,7 K RON | 6,7% |
| 2024 | 2,6 K RON | 131,2 K RON | 2,0% |
| 2025 | 26,0 K RON | 90,6 K RON | 28,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 8,6 K RON | 10,5 K RON | 63,0 K RON | 74,5 K RON | 83,1 K RON | 116,4 K RON | 133,7 K RON | ▲ 14,9% |
| Rezultat net | −2,4 K RON | 6,1 K RON | 54,5 K RON | 49,9 K RON | 51,7 K RON | 76,7 K RON | 64,1 K RON | ▼ 16,4% |
| Total active | 1,5 K RON | 3,9 K RON | 57,8 K RON | 50,6 K RON | 55,7 K RON | 131,2 K RON | 90,6 K RON | ▼ 30,9% |
| Capitaluri proprii | −3,2 K RON | 2,9 K RON | 57,5 K RON | 50,1 K RON | 51,9 K RON | 128,6 K RON | 64,6 K RON | ▼ 49,7% |
| Datorii totale | 4,6 K RON | 962 RON | 333 RON | 500 RON | 3,8 K RON | 2,6 K RON | 26,0 K RON | ▲ 882,0% |
| Lichiditate curentă | 0,32 | 0,64 | 165,40 | 91,19 | 13,72 | 49,09 | 3,47 | ▼ 92,9% |
| Marjă netă (%) | -27,61 | 58,32 | 86,53 | 67,07 | 62,24 | 65,84 | 47,90 | ▼ 27,2% |
| Scor bonitate | 19 | 83 | 100 | 87 | 95 | 100 | 87 | ▼ 13,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (64,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.47), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 156,8 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.