Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

ANAYS & YANIS TRANSPORT S.R.L.

CUI: 42151130 J15/75/2020 SRL Dâmboviţa, Sat Cojasca, Comuna Cojasca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42151130
Cod înmatriculare J15/75/2020
EUID ROONRC.J15/75/2020
Data înmatriculării 2020-01-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Dâmboviţa, Sat Cojasca, Comuna Cojasca, Copil 1, 212, 137115, CAMERA 1

Țară: România
Județ: Dâmboviţa
Localitate: Sat Cojasca, Comuna Cojasca
Stradă: Copil 1
Număr: 212
Cod poștal: 137115
Completare adresă: CAMERA 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 135.105 RON 135.155 RON 127.162 RON 6.713 RON 7.993 RON 69.043 RON 3.150 RON 65.893 RON 6.913 RON 62.130 RON 0 RON 48.658 RON 0 RON 0 RON 3
2021 282.798 RON 283.661 RON 272.743 RON 8.090 RON 10.918 RON 311.915 RON 95.369 RON 216.546 RON 15.003 RON 296.912 RON 0 RON 205.387 RON 0 RON 0 RON 5
2022 612.041 RON 613.892 RON 643.616 RON −35.863 RON −29.724 RON 331.091 RON 158.604 RON 172.487 RON −20.860 RON 351.951 RON 0 RON 132.043 RON 0 RON 0 RON 4
2023 466.670 RON 466.670 RON 621.156 RON −159.153 RON −154.486 RON 226.559 RON 87.998 RON 138.561 RON −180.014 RON 406.573 RON 0 RON 136.413 RON 0 RON 0 RON 4
2024 781.245 RON 781.245 RON 938.312 RON −174.137 RON −157.067 RON 178.496 RON 14.283 RON 164.213 RON −354.151 RON 532.647 RON 0 RON 160.676 RON 0 RON 0 RON 7
2025 996.807 RON 996.898 RON 928.268 RON 44.122 RON 68.630 RON 254.294 RON 2.210 RON 252.084 RON −310.029 RON 564.323 RON 0 RON 250.544 RON 0 RON 0 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

TUDORACHE IONUŢ-ADI
administrator
Dâmboviţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Dâmboviţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,257 companii din județul Dâmboviţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Capitaluri proprii negative (−310.029 RON) — datoriile depășesc activele
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.45) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Grad ridicat de îndatorare: 221.9% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
996,8 K RON
Rezultat Net 2025
44,1 K RON
Total Active 2025
254,3 K RON
Scor Bonitate
45/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 45/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 135,1 K RON 282,8 K RON 612,0 K RON 466,7 K RON 781,2 K RON 996,8 K RON
Venituri totale 135,2 K RON 283,7 K RON 613,9 K RON 466,7 K RON 781,2 K RON 996,9 K RON
Cheltuieli totale 127,2 K RON 272,7 K RON 643,6 K RON 621,2 K RON 938,3 K RON 928,3 K RON
Rezultat net 6,7 K RON 8,1 K RON −35,9 K RON −159,2 K RON −174,1 K RON 44,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,11 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−310.029 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 221.9% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,45 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,45 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,45 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,2 K RON (0.9%)
Active circulante252,1 K RON (99.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe250,5 K RON
Numerar1,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 3,98
Durata încasare (zile) 92

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
6,9%
Marjă netă
4,4%
ROA
17,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 62,1 K RON 69,0 K RON 90,0%
2021 296,9 K RON 311,9 K RON 95,2%
2022 352,0 K RON 331,1 K RON 106,3%
2023 406,6 K RON 226,6 K RON 179,5%
2024 532,6 K RON 178,5 K RON 298,4%
2025 564,3 K RON 254,3 K RON 221,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

45
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 135,1 K RON 282,8 K RON 612,0 K RON 466,7 K RON 781,2 K RON 996,8 K RON ▲ 27,6%
Rezultat net 6,7 K RON 8,1 K RON −35,9 K RON −159,2 K RON −174,1 K RON 44,1 K RON ▲ 125,3%
Total active 69,0 K RON 311,9 K RON 331,1 K RON 226,6 K RON 178,5 K RON 254,3 K RON ▲ 42,5%
Capitaluri proprii 6,9 K RON 15,0 K RON −20,9 K RON −180,0 K RON −354,2 K RON −310,0 K RON ▲ 12,5%
Datorii totale 62,1 K RON 296,9 K RON 352,0 K RON 406,6 K RON 532,6 K RON 564,3 K RON ▲ 5,9%
Lichiditate curentă 1,06 0,73 0,49 0,34 0,31 0,45 ▲ 44,9%
Marjă netă (%) 4,97 2,86 -5,86 -34,10 -22,29 4,43 ▲ 119,9%
Scor bonitate 57 51 19 12 19 45 ▲ 136,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (44,1 K RON).
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,11 M RON.

Riscuri identificate

  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 221.9% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • •Scor de bonitate scăzut (45/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.