COMPACT BEST S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Alba, Municipiul Alba Iulia, MARCUS AURELIUS, 37, TO07B, 10, 510137
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 123.155 RON | 127.357 RON | 75.187 RON | 50.896 RON | 52.170 RON | 126.193 RON | 11.925 RON | 114.268 RON | 6.595 RON | 119.598 RON | 0 RON | 75.757 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 363.537 RON | 363.537 RON | 158.382 RON | 173.979 RON | 205.155 RON | 295.062 RON | 0 RON | 295.062 RON | 180.604 RON | 114.458 RON | 0 RON | 200.013 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 487.332 RON | 487.332 RON | 225.621 RON | 219.837 RON | 261.711 RON | 327.679 RON | 33.584 RON | 294.095 RON | 220.077 RON | 107.602 RON | 3.866 RON | 189.848 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
Lideri din domeniu
Top companii din Alba, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 1,051 companii din județul Alba. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 123,2 K RON | 363,5 K RON | 487,3 K RON |
| Venituri totale | 127,4 K RON | 363,5 K RON | 487,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 75,2 K RON | 158,4 K RON | 225,6 K RON |
| Rezultat net | 50,9 K RON | 174,0 K RON | 219,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 688,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,73 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,70 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,93 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,05 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 126,06 |
| Durata stocaj (zile) | 3 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,57 |
| Durata încasare (zile) | 142 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 119,6 K RON | 126,2 K RON | 94,8% |
| 2024 | 114,5 K RON | 295,1 K RON | 38,8% |
| 2025 | 107,6 K RON | 327,7 K RON | 32,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 123,2 K RON | 363,5 K RON | 487,3 K RON | ▲ 34,1% |
| Rezultat net | 50,9 K RON | 174,0 K RON | 219,8 K RON | ▲ 26,4% |
| Total active | 126,2 K RON | 295,1 K RON | 327,7 K RON | ▲ 11,1% |
| Capitaluri proprii | 6,6 K RON | 180,6 K RON | 220,1 K RON | ▲ 21,9% |
| Datorii totale | 119,6 K RON | 114,5 K RON | 107,6 K RON | ▼ 6,0% |
| Lichiditate curentă | 0,96 | 2,58 | 2,73 | ▲ 6,0% |
| Marjă netă (%) | 41,33 | 47,86 | 45,11 | ▼ 5,7% |
| Scor bonitate | 53 | 100 | 100 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (219,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.73), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 688,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.