Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
VLAD NORD TRANS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Dâmboviţa, Municipiul Târgovişte, LT. MAJ. LIVIU DRAGOMIRESCU, 11, C8B, 3, 10, 130115
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 144.043 RON | 144.047 RON | 140.950 RON | 1.657 RON | 3.097 RON | 28.729 RON | 1.800 RON | 26.929 RON | −1.680 RON | 30.409 RON | 0 RON | 12.930 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 123.340 RON | 123.340 RON | 96.680 RON | 25.427 RON | 26.660 RON | 83.408 RON | 861 RON | 82.547 RON | 23.747 RON | 59.661 RON | 0 RON | 14.015 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 184.732 RON | 184.732 RON | 109.938 RON | 72.947 RON | 74.794 RON | 142.498 RON | 0 RON | 142.498 RON | 96.694 RON | 45.804 RON | 0 RON | 132.045 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 284.520 RON | 284.520 RON | 156.540 RON | 125.135 RON | 127.980 RON | 169.257 RON | 100 RON | 169.157 RON | 125.335 RON | 43.922 RON | 0 RON | 144.812 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 102.430 RON | 102.430 RON | 84.027 RON | 17.379 RON | 18.403 RON | 39.079 RON | 0 RON | 39.079 RON | 22.140 RON | 16.939 RON | 0 RON | 21.588 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 241.384 RON | 241.384 RON | 119.291 RON | 119.679 RON | 122.093 RON | 153.098 RON | 114.558 RON | 38.540 RON | 141.818 RON | 11.280 RON | 0 RON | 28.398 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 143.617 RON | 143.617 RON | 138.062 RON | 4.119 RON | 5.555 RON | 158.167 RON | 90.863 RON | 67.304 RON | 104.319 RON | 53.848 RON | 0 RON | 52.908 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Dâmboviţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Top format din 719 companii din județul Dâmboviţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 144,0 K RON | 123,3 K RON | 184,7 K RON | 284,5 K RON | 102,4 K RON | 241,4 K RON | 143,6 K RON |
| Venituri totale | 144,0 K RON | 123,3 K RON | 184,7 K RON | 284,5 K RON | 102,4 K RON | 241,4 K RON | 143,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 141,0 K RON | 96,7 K RON | 109,9 K RON | 156,5 K RON | 84,0 K RON | 119,3 K RON | 138,1 K RON |
| Rezultat net | 1,7 K RON | 25,4 K RON | 72,9 K RON | 125,1 K RON | 17,4 K RON | 119,7 K RON | 4,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 196,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,25 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,25 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,27 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,94 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,71 |
| Durata încasare (zile) | 135 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 30,4 K RON | 28,7 K RON | 105,9% |
| 2020 | 59,7 K RON | 83,4 K RON | 71,5% |
| 2021 | 45,8 K RON | 142,5 K RON | 32,1% |
| 2022 | 43,9 K RON | 169,3 K RON | 26,0% |
| 2023 | 16,9 K RON | 39,1 K RON | 43,4% |
| 2024 | 11,3 K RON | 153,1 K RON | 7,4% |
| 2025 | 53,8 K RON | 158,2 K RON | 34,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 144,0 K RON | 123,3 K RON | 184,7 K RON | 284,5 K RON | 102,4 K RON | 241,4 K RON | 143,6 K RON | ▼ 40,5% |
| Rezultat net | 1,7 K RON | 25,4 K RON | 72,9 K RON | 125,1 K RON | 17,4 K RON | 119,7 K RON | 4,1 K RON | ▼ 96,6% |
| Total active | 28,7 K RON | 83,4 K RON | 142,5 K RON | 169,3 K RON | 39,1 K RON | 153,1 K RON | 158,2 K RON | ▲ 3,3% |
| Capitaluri proprii | −1,7 K RON | 23,7 K RON | 96,7 K RON | 125,3 K RON | 22,1 K RON | 141,8 K RON | 104,3 K RON | ▼ 26,4% |
| Datorii totale | 30,4 K RON | 59,7 K RON | 45,8 K RON | 43,9 K RON | 16,9 K RON | 11,3 K RON | 53,8 K RON | ▲ 377,4% |
| Lichiditate curentă | 0,89 | 1,38 | 3,11 | 3,85 | 2,31 | 3,42 | 1,25 | ▼ 63,4% |
| Marjă netă (%) | 1,15 | 20,62 | 39,49 | 43,98 | 16,97 | 49,58 | 2,87 | ▼ 94,2% |
| Scor bonitate | 37 | 75 | 100 | 100 | 80 | 100 | 60 | ▼ 40,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 196,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.