Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ANCIP CONSULT SRL
Date generale
Adresă
România, Dolj, Municipiul Craiova, Str. DR. VICTOR PAPILLIAN, 8, E11, 1, 3, 8, 200323
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 87.282 RON | 87.282 RON | 66.336 RON | 20.073 RON | 20.946 RON | 22.779 RON | 926 RON | 21.853 RON | 20.313 RON | 2.466 RON | 0 RON | 623 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 4.500 RON | 4.500 RON | 51.691 RON | −47.236 RON | −47.191 RON | 3.373 RON | 0 RON | 3.373 RON | −26.873 RON | 30.246 RON | 0 RON | 2.814 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 6.430 RON | 6.430 RON | 53.990 RON | −47.624 RON | −47.560 RON | 5.146 RON | 0 RON | 5.146 RON | −74.497 RON | 79.643 RON | 0 RON | 4.929 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 180.639 RON | 180.639 RON | 85.217 RON | 93.616 RON | 95.422 RON | 49.529 RON | 0 RON | 49.529 RON | 19.118 RON | 30.411 RON | 0 RON | 42.193 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 379.473 RON | 379.475 RON | 278.227 RON | 97.452 RON | 101.248 RON | 130.395 RON | 0 RON | 130.395 RON | 97.692 RON | 32.703 RON | 0 RON | 119.745 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 395.092 RON | 395.093 RON | 295.978 RON | 92.270 RON | 99.115 RON | 119.805 RON | 3.044 RON | 116.761 RON | 92.510 RON | 27.295 RON | 0 RON | 109.948 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 538.557 RON | 538.557 RON | 260.683 RON | 267.301 RON | 277.874 RON | 302.542 RON | 11.488 RON | 291.054 RON | 267.541 RON | 35.001 RON | 0 RON | 281.327 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Dolj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 307 companii din județul Dolj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 87,3 K RON | 4,5 K RON | 6,4 K RON | 180,6 K RON | 379,5 K RON | 395,1 K RON | 538,6 K RON |
| Venituri totale | 87,3 K RON | 4,5 K RON | 6,4 K RON | 180,6 K RON | 379,5 K RON | 395,1 K RON | 538,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 66,3 K RON | 51,7 K RON | 54,0 K RON | 85,2 K RON | 278,2 K RON | 296,0 K RON | 260,7 K RON |
| Rezultat net | 20,1 K RON | −47,2 K RON | −47,6 K RON | 93,6 K RON | 97,5 K RON | 92,3 K RON | 267,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 585,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 8,32 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 8,32 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,28 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 8,64 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,91 |
| Durata încasare (zile) | 191 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 2,5 K RON | 22,8 K RON | 10,8% |
| 2020 | 30,2 K RON | 3,4 K RON | 896,7% |
| 2021 | 79,6 K RON | 5,1 K RON | 1.547,7% |
| 2022 | 30,4 K RON | 49,5 K RON | 61,4% |
| 2023 | 32,7 K RON | 130,4 K RON | 25,1% |
| 2024 | 27,3 K RON | 119,8 K RON | 22,8% |
| 2025 | 35,0 K RON | 302,5 K RON | 11,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 87,3 K RON | 4,5 K RON | 6,4 K RON | 180,6 K RON | 379,5 K RON | 395,1 K RON | 538,6 K RON | ▲ 36,3% |
| Rezultat net | 20,1 K RON | −47,2 K RON | −47,6 K RON | 93,6 K RON | 97,5 K RON | 92,3 K RON | 267,3 K RON | ▲ 189,7% |
| Total active | 22,8 K RON | 3,4 K RON | 5,1 K RON | 49,5 K RON | 130,4 K RON | 119,8 K RON | 302,5 K RON | ▲ 152,5% |
| Capitaluri proprii | 20,3 K RON | −26,9 K RON | −74,5 K RON | 19,1 K RON | 97,7 K RON | 92,5 K RON | 267,5 K RON | ▲ 189,2% |
| Datorii totale | 2,5 K RON | 30,2 K RON | 79,6 K RON | 30,4 K RON | 32,7 K RON | 27,3 K RON | 35,0 K RON | ▲ 28,2% |
| Lichiditate curentă | 8,86 | 0,11 | 0,06 | 1,63 | 3,99 | 4,28 | 8,32 | ▲ 94,4% |
| Marjă netă (%) | 23,00 | -1.049,69 | -740,65 | 51,82 | 25,68 | 23,35 | 49,63 | ▲ 112,5% |
| Scor bonitate | 87 | 12 | 19 | 90 | 100 | 95 | 100 | ▲ 5,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (267,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (8.32), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 585,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.