Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

DRAGOS SI EVE S.R.L.

CUI: 44525355 J16/1687/2021 SRL Dolj, Sat Preajba, Comuna Malu Mare
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 44525355
Cod înmatriculare J16/1687/2021
EUID ROONRC.J16/1687/2021
Data înmatriculării 2021-07-01
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 7 angajați

Adresă

România, Dolj, Sat Preajba, Comuna Malu Mare, CĂPŞUNILOR, 2, C3, 2, 17, 207367

Țară: România
Județ: Dolj
Localitate: Sat Preajba, Comuna Malu Mare
Stradă: CĂPŞUNILOR
Număr: 2
Bloc: C3
Etaj: 2
Apartament: 17
Cod poștal: 207367

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 760.916 RON 760.916 RON 581.975 RON 171.258 RON 178.941 RON 320.231 RON 0 RON 320.231 RON 171.458 RON 148.773 RON 14.633 RON 246.384 RON 0 RON 0 RON 4
2024 1.407.525 RON 1.421.543 RON 1.117.711 RON 265.200 RON 303.832 RON 419.546 RON 125.575 RON 293.971 RON 265.400 RON 154.146 RON 72.512 RON 72.354 RON 0 RON 0 RON 5
2025 2.235.723 RON 2.240.328 RON 2.042.698 RON 165.373 RON 197.630 RON 624.798 RON 311.405 RON 313.393 RON 241.884 RON 382.914 RON 54.499 RON 149.830 RON 0 RON 0 RON 7

Reprezentanți și administratori (1)

CIORÎIA CRISTIAN
administrator
Dolj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Dolj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 946 companii din județul Dolj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.82) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
2,24 M RON
Rezultat Net 2025
165,4 K RON
Total Active 2025
624,8 K RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 760,9 K RON 1,41 M RON 2,24 M RON
Venituri totale 760,9 K RON 1,42 M RON 2,24 M RON
Cheltuieli totale 582,0 K RON 1,12 M RON 2,04 M RON
Rezultat net 171,3 K RON 265,2 K RON 165,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,94 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,82 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,68 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,28 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,63 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate311,4 K RON (49.8%)
Active circulante313,4 K RON (50.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri54,5 K RON
Creanțe149,8 K RON
Numerar109,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 41,02
Durata stocaj (zile) 9
Rotație creanțe (ori/an) 14,92
Durata încasare (zile) 25

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
8,8%
Marjă netă
7,4%
ROA
26,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 148,8 K RON 320,2 K RON 46,5%
2024 154,1 K RON 419,5 K RON 36,7%
2025 382,9 K RON 624,8 K RON 61,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 760,9 K RON 1,41 M RON 2,24 M RON ▲ 58,8%
Rezultat net 171,3 K RON 265,2 K RON 165,4 K RON ▼ 37,6%
Total active 320,2 K RON 419,5 K RON 624,8 K RON ▲ 48,9%
Capitaluri proprii 171,5 K RON 265,4 K RON 241,9 K RON ▼ 8,9%
Datorii totale 148,8 K RON 154,1 K RON 382,9 K RON ▲ 148,4%
Lichiditate curentă 2,15 1,91 0,82 ▼ 57,1%
Marjă netă (%) 22,51 18,84 7,40 ▼ 60,7%
Scor bonitate 87 90 60 ▼ 33,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (165,4 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,94 M RON.

Riscuri identificate

  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.