TOPOS SOLUTIONS TEAM S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Alba, Sat Cut, Comuna Cut, 643, 517206
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 48.364 RON | 48.364 RON | 670 RON | 46.334 RON | 47.694 RON | 47.375 RON | 0 RON | 47.375 RON | 46.534 RON | 841 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 94.955 RON | 94.955 RON | 6.009 RON | 86.097 RON | 88.946 RON | 133.005 RON | 7.356 RON | 125.649 RON | 132.631 RON | 374 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 101.603 RON | 103.895 RON | 42.036 RON | 58.811 RON | 61.859 RON | 192.918 RON | 2.871 RON | 190.047 RON | 191.442 RON | 1.476 RON | 0 RON | 7.240 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 75.689 RON | 82.996 RON | 4.580 RON | 65.869 RON | 78.416 RON | 263.306 RON | 175 RON | 263.131 RON | 257.311 RON | 5.995 RON | 0 RON | −540 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 74.066 RON | 83.161 RON | 5.661 RON | 65.100 RON | 77.500 RON | 325.077 RON | 4.720 RON | 320.357 RON | 322.412 RON | 2.665 RON | 0 RON | −5.940 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 14.997 RON | 7.597 RON | 6.216 RON | 7.400 RON | 328.953 RON | 5.165 RON | 323.788 RON | 328.627 RON | 326 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Alba, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4511 — Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
Top format din 29 companii din județul Alba. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 48,4 K RON | 95,0 K RON | 101,6 K RON | 75,7 K RON | 74,1 K RON | 0 RON |
| Venituri totale | 48,4 K RON | 95,0 K RON | 103,9 K RON | 83,0 K RON | 83,2 K RON | 15,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 670 RON | 6,0 K RON | 42,0 K RON | 4,6 K RON | 5,7 K RON | 7,6 K RON |
| Rezultat net | 46,3 K RON | 86,1 K RON | 58,8 K RON | 65,9 K RON | 65,1 K RON | 6,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 32,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 993,21 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 993,21 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 993,21 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1.009,06 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 841 RON | 47,4 K RON | 1,8% |
| 2021 | 374 RON | 133,0 K RON | 0,3% |
| 2022 | 1,5 K RON | 192,9 K RON | 0,8% |
| 2023 | 6,0 K RON | 263,3 K RON | 2,3% |
| 2024 | 2,7 K RON | 325,1 K RON | 0,8% |
| 2025 | 326 RON | 329,0 K RON | 0,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 48,4 K RON | 95,0 K RON | 101,6 K RON | 75,7 K RON | 74,1 K RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 46,3 K RON | 86,1 K RON | 58,8 K RON | 65,9 K RON | 65,1 K RON | 6,2 K RON | ▼ 90,5% |
| Total active | 47,4 K RON | 133,0 K RON | 192,9 K RON | 263,3 K RON | 325,1 K RON | 329,0 K RON | ▲ 1,2% |
| Capitaluri proprii | 46,5 K RON | 132,6 K RON | 191,4 K RON | 257,3 K RON | 322,4 K RON | 328,6 K RON | ▲ 1,9% |
| Datorii totale | 841 RON | 374 RON | 1,5 K RON | 6,0 K RON | 2,7 K RON | 326 RON | ▼ 87,8% |
| Lichiditate curentă | 56,33 | 335,96 | 128,76 | 43,89 | 120,21 | 993,21 | ▲ 726,2% |
| Marjă netă (%) | 95,80 | 90,67 | 57,88 | 87,03 | 87,89 | – | – |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 87 | 87 | 87 | 67 | ▼ 23,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2020, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (6,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (993.21), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 32,7 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.