Publicitate

STRAIGHT DENT S.R.L.

CUI: 45362078 J16/3100/2021 SRL Dolj, Sat Malu Mare, Comuna Malu Mare
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 45362078
Cod înmatriculare J16/3100/2021
EUID ROONRC.J16/3100/2021
Data înmatriculării 2021-12-15
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Dolj, Sat Malu Mare, Comuna Malu Mare, BECHETULUI, 347, 207365

Țară: România
Județ: Dolj
Localitate: Sat Malu Mare, Comuna Malu Mare
Stradă: BECHETULUI
Număr: 347
Cod poștal: 207365

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 15.842 RON 15.842 RON 3.723 RON 11.644 RON 12.119 RON 13.144 RON 0 RON 13.144 RON 11.844 RON 1.300 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2023 11.140 RON 11.140 RON 1.887 RON 7.773 RON 9.253 RON 10.697 RON 0 RON 10.697 RON 9.217 RON 1.480 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2024 31.336 RON 31.336 RON 8.415 RON 19.254 RON 22.921 RON 20.426 RON 0 RON 20.426 RON 19.471 RON 955 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2025 110.727 RON 110.727 RON 50.449 RON 50.634 RON 60.278 RON 201.015 RON 187.032 RON 13.983 RON 58.995 RON 142.020 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

COCORA ANDREEA
administrator
Dolj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Dolj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 535 companii din județul Dolj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.1) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
110,7 K RON
Rezultat Net 2025
50,6 K RON
Total Active 2025
201,0 K RON
Scor Bonitate
63/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 63/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 15,8 K RON 11,1 K RON 31,3 K RON 110,7 K RON
Venituri totale 15,8 K RON 11,1 K RON 31,3 K RON 110,7 K RON
Cheltuieli totale 3,7 K RON 1,9 K RON 8,4 K RON 50,4 K RON
Rezultat net 11,6 K RON 7,8 K RON 19,3 K RON 50,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 118,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,10 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,10 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,10 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,42 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate187,0 K RON (93%)
Active circulante14,0 K RON (7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Numerar14,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
54,4%
Marjă netă
45,7%
ROA
25,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 1,3 K RON 13,1 K RON 9,9%
2023 1,5 K RON 10,7 K RON 13,8%
2024 955 RON 20,4 K RON 4,7%
2025 142,0 K RON 201,0 K RON 70,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

63
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 15,8 K RON 11,1 K RON 31,3 K RON 110,7 K RON ▲ 253,4%
Rezultat net 11,6 K RON 7,8 K RON 19,3 K RON 50,6 K RON ▲ 163,0%
Total active 13,1 K RON 10,7 K RON 20,4 K RON 201,0 K RON ▲ 884,1%
Capitaluri proprii 11,8 K RON 9,2 K RON 19,5 K RON 59,0 K RON ▲ 203,0%
Datorii totale 1,3 K RON 1,5 K RON 955 RON 142,0 K RON ▲ 14.771,2%
Lichiditate curentă 10,11 7,23 21,39 0,10 ▼ 99,5%
Marjă netă (%) 73,50 69,78 61,44 45,73 ▼ 25,6%
Scor bonitate 87 80 100 63 ▼ 37,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (50,6 K RON).
  • Scorul de bonitate de 63/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 118,5 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate