Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

CANDIES PACK S.R.L.

CUI: 47306562 J16/3290/2022 SRL Dolj, Sat Pieleşti, Comuna Pieleşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47306562
Cod înmatriculare J16/3290/2022
EUID ROONRC.J16/3290/2022
Data înmatriculării 2022-12-13
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2024) 1 angajați

Adresă

România, Dolj, Sat Pieleşti, Comuna Pieleşti, 3 Magnolia, 13, 13, 5, 207450

Țară: România
Județ: Dolj
Localitate: Sat Pieleşti, Comuna Pieleşti
Stradă: 3 Magnolia
Număr: 13
Bloc: 13
Apartament: 5
Cod poștal: 207450

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2023 850 RON 26.513 RON 28.682 RON −2.169 RON −2.169 RON 98.871 RON 18.464 RON 80.407 RON −1.969 RON 2.816 RON 79.610 RON 0 RON 98.074 RON 50 RON 1
2024 18.300 RON 20.538 RON 32.079 RON −11.541 RON −11.541 RON 95.837 RON 16.227 RON 79.610 RON −13.510 RON 13.510 RON 79.610 RON 0 RON 95.837 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

POPESCU ANASTASIA-ANDREEA
administrator
Mehedinţi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2022–2024

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2024
  • •Capitaluri proprii negative (−13.510 RON) — datoriile depășesc activele
  • •Pierdere netă înregistrată în 2024 (−11.541 RON)
Cifra de Afaceri 2024
18,3 K RON
Rezultat Net 2024
−11,5 K RON
Total Active 2024
95,8 K RON
Scor Bonitate
41/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 41/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202220232024
Cifra de afaceri 0 RON 850 RON 18,3 K RON
Venituri totale 0 RON 26,5 K RON 20,5 K RON
Cheltuieli totale 0 RON 28,7 K RON 32,1 K RON
Rezultat net 0 RON −2,2 K RON −11,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 24,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2024 (−13.510 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 14.1% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 5,89 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 0,00 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 7,09 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate16,2 K RON (16.9%)
Active circulante79,6 K RON (83.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri79,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,23
Durata stocaj (zile) 1.588
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-63,1%
Marjă netă
-63,1%
ROA
-12,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 0 RON 0 RON –
2023 2,8 K RON 98,9 K RON 2,9%
2024 13,5 K RON 95,8 K RON 14,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

41
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202220232024 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 850 RON 18,3 K RON ▲ 2.052,9%
Rezultat net 0 RON −2,2 K RON −11,5 K RON ▼ 432,1%
Total active 0 RON 98,9 K RON 95,8 K RON ▼ 3,1%
Capitaluri proprii 0 RON −2,0 K RON −13,5 K RON ▼ 586,1%
Datorii totale 0 RON 2,8 K RON 13,5 K RON ▲ 379,8%
Lichiditate curentă – 28,55 5,89 ▼ 79,4%
Marjă netă (%) – -255,18 -63,07 ▲ 75,3%
Scor bonitate 27 34 41 ▲ 20,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • •Lichiditate curentă bună (5.89), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 24,7 K RON.

Riscuri identificate

  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2024, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
  • •Scor de bonitate scăzut (41/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2024.