PADYSTEF SRL
Date generale
Adresă
România, Dolj, Municipiul Craiova, BUCURA, 84A
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 58.559 RON | 58.559 RON | 43.622 RON | 14.351 RON | 14.937 RON | 21.874 RON | 2.040 RON | 19.834 RON | 20.855 RON | 3.335 RON | 6.023 RON | 2 RON | 0 RON | 2.316 RON | 0 |
| 2020 | 38.418 RON | 38.418 RON | 32.293 RON | 5.768 RON | 6.125 RON | 26.699 RON | 3.846 RON | 22.853 RON | 26.623 RON | 2.368 RON | 6.134 RON | 62 RON | 0 RON | 2.292 RON | 0 |
| 2021 | 32.625 RON | 32.625 RON | 26.820 RON | 5.610 RON | 5.805 RON | 31.311 RON | 2.353 RON | 28.958 RON | 32.232 RON | 1.234 RON | 6.992 RON | 0 RON | 0 RON | 2.155 RON | 0 |
| 2022 | 29.181 RON | 29.181 RON | 27.988 RON | 918 RON | 1.193 RON | 31.804 RON | 3.852 RON | 27.952 RON | 33.150 RON | 809 RON | 7.269 RON | 0 RON | 0 RON | 2.155 RON | 0 |
| 2023 | 22.053 RON | 22.053 RON | 20.423 RON | 1.369 RON | 1.630 RON | 33.871 RON | 4.695 RON | 29.176 RON | 34.519 RON | 1.403 RON | 9.086 RON | 0 RON | 0 RON | 2.051 RON | 0 |
| 2024 | 27.458 RON | 27.458 RON | 25.675 RON | 1.498 RON | 1.783 RON | 35.893 RON | 4.046 RON | 31.847 RON | 36.017 RON | 3.493 RON | 8.143 RON | 0 RON | 0 RON | 3.617 RON | 1 |
| 2025 | 50.239 RON | 50.239 RON | 47.029 RON | 2.653 RON | 3.210 RON | 39.574 RON | 17.825 RON | 21.749 RON | 38.670 RON | 2.785 RON | 8.376 RON | 1 RON | 0 RON | 1.881 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Dolj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
2572 — Fabricarea articolelor de feronerie
Top format din 2 companii din județul Dolj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 58,6 K RON | 38,4 K RON | 32,6 K RON | 29,2 K RON | 22,1 K RON | 27,5 K RON | 50,2 K RON |
| Venituri totale | 58,6 K RON | 38,4 K RON | 32,6 K RON | 29,2 K RON | 22,1 K RON | 27,5 K RON | 50,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 43,6 K RON | 32,3 K RON | 26,8 K RON | 28,0 K RON | 20,4 K RON | 25,7 K RON | 47,0 K RON |
| Rezultat net | 14,4 K RON | 5,8 K RON | 5,6 K RON | 918 RON | 1,4 K RON | 1,5 K RON | 2,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 28,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7,81 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,80 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 4,80 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 14,21 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 6,00 |
| Durata stocaj (zile) | 61 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 50.239,00 |
| Durata încasare (zile) | 0 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 3,3 K RON | 21,9 K RON | 15,3% |
| 2020 | 2,4 K RON | 26,7 K RON | 8,9% |
| 2021 | 1,2 K RON | 31,3 K RON | 3,9% |
| 2022 | 809 RON | 31,8 K RON | 2,5% |
| 2023 | 1,4 K RON | 33,9 K RON | 4,1% |
| 2024 | 3,5 K RON | 35,9 K RON | 9,7% |
| 2025 | 2,8 K RON | 39,6 K RON | 7,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 58,6 K RON | 38,4 K RON | 32,6 K RON | 29,2 K RON | 22,1 K RON | 27,5 K RON | 50,2 K RON | ▲ 83,0% |
| Rezultat net | 14,4 K RON | 5,8 K RON | 5,6 K RON | 918 RON | 1,4 K RON | 1,5 K RON | 2,7 K RON | ▲ 77,1% |
| Total active | 21,9 K RON | 26,7 K RON | 31,3 K RON | 31,8 K RON | 33,9 K RON | 35,9 K RON | 39,6 K RON | ▲ 10,3% |
| Capitaluri proprii | 20,9 K RON | 26,6 K RON | 32,2 K RON | 33,2 K RON | 34,5 K RON | 36,0 K RON | 38,7 K RON | ▲ 7,4% |
| Datorii totale | 3,3 K RON | 2,4 K RON | 1,2 K RON | 809 RON | 1,4 K RON | 3,5 K RON | 2,8 K RON | ▼ 20,3% |
| Lichiditate curentă | 5,95 | 9,65 | 23,47 | 34,55 | 20,80 | 9,12 | 7,81 | ▼ 14,3% |
| Marjă netă (%) | 24,51 | 15,01 | 17,20 | 3,15 | 6,21 | 5,46 | 5,28 | ▼ 3,3% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 87 | 77 | 82 | 90 | 90 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (7.81), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.