Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
EUROPEAN 70 TRADE SRL
Date generale
Adresă
România, Dolj, Municipiul Craiova, Str. A. I. CUZA, 9, 156APT, 3, 21, 1100
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 101.637 RON | 101.637 RON | 28.868 RON | 69.720 RON | 72.769 RON | 272.082 RON | 190.980 RON | 81.102 RON | 271.254 RON | 870 RON | 53 RON | 43.103 RON | 0 RON | 42 RON | 1 |
| 2020 | 86.572 RON | 86.572 RON | 27.623 RON | 56.544 RON | 58.949 RON | 259.370 RON | 184.028 RON | 75.342 RON | 258.078 RON | 1.334 RON | 18 RON | 63.523 RON | 0 RON | 42 RON | 1 |
| 2021 | 100.738 RON | 100.738 RON | 30.980 RON | 66.736 RON | 69.758 RON | 268.311 RON | 177.075 RON | 91.236 RON | 268.270 RON | 83 RON | 18 RON | 41.741 RON | 0 RON | 42 RON | 1 |
| 2022 | 102.548 RON | 102.548 RON | 39.476 RON | 59.995 RON | 63.072 RON | 259.934 RON | 170.123 RON | 89.811 RON | 261.529 RON | 2.484 RON | 48 RON | 66.269 RON | 0 RON | 4.079 RON | 1 |
| 2023 | 107.247 RON | 107.247 RON | 45.446 RON | 51.913 RON | 61.801 RON | 289.674 RON | 163.171 RON | 126.503 RON | 253.447 RON | 36.268 RON | 144 RON | 115.055 RON | 0 RON | 41 RON | 2 |
| 2024 | 99.698 RON | 99.698 RON | 30.846 RON | 57.836 RON | 68.852 RON | 299.117 RON | 156.219 RON | 142.898 RON | 259.370 RON | 39.747 RON | 0 RON | 124.192 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 98.362 RON | 98.362 RON | 28.539 RON | 58.651 RON | 69.823 RON | 761.965 RON | 602.075 RON | 159.890 RON | 712.993 RON | 54.393 RON | 0 RON | 128.456 RON | 0 RON | 5.421 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Dolj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6820 — închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Top format din 348 companii din județul Dolj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 101,6 K RON | 86,6 K RON | 100,7 K RON | 102,5 K RON | 107,2 K RON | 99,7 K RON | 98,4 K RON |
| Venituri totale | 101,6 K RON | 86,6 K RON | 100,7 K RON | 102,5 K RON | 107,2 K RON | 99,7 K RON | 98,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 28,9 K RON | 27,6 K RON | 31,0 K RON | 39,5 K RON | 45,4 K RON | 30,8 K RON | 28,5 K RON |
| Rezultat net | 69,7 K RON | 56,5 K RON | 66,7 K RON | 60,0 K RON | 51,9 K RON | 57,8 K RON | 58,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 102,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,94 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,94 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,58 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 14,01 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,77 |
| Durata încasare (zile) | 477 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 870 RON | 272,1 K RON | 0,3% |
| 2020 | 1,3 K RON | 259,4 K RON | 0,5% |
| 2021 | 83 RON | 268,3 K RON | 0,0% |
| 2022 | 2,5 K RON | 259,9 K RON | 1,0% |
| 2023 | 36,3 K RON | 289,7 K RON | 12,5% |
| 2024 | 39,7 K RON | 299,1 K RON | 13,3% |
| 2025 | 54,4 K RON | 762,0 K RON | 7,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 101,6 K RON | 86,6 K RON | 100,7 K RON | 102,5 K RON | 107,2 K RON | 99,7 K RON | 98,4 K RON | ▼ 1,3% |
| Rezultat net | 69,7 K RON | 56,5 K RON | 66,7 K RON | 60,0 K RON | 51,9 K RON | 57,8 K RON | 58,7 K RON | ▲ 1,4% |
| Total active | 272,1 K RON | 259,4 K RON | 268,3 K RON | 259,9 K RON | 289,7 K RON | 299,1 K RON | 762,0 K RON | ▲ 154,7% |
| Capitaluri proprii | 271,3 K RON | 258,1 K RON | 268,3 K RON | 261,5 K RON | 253,4 K RON | 259,4 K RON | 713,0 K RON | ▲ 174,9% |
| Datorii totale | 870 RON | 1,3 K RON | 83 RON | 2,5 K RON | 36,3 K RON | 39,7 K RON | 54,4 K RON | ▲ 36,8% |
| Lichiditate curentă | 93,22 | 56,48 | 1.099,23 | 36,16 | 3,49 | 3,60 | 2,94 | ▼ 18,2% |
| Marjă netă (%) | 68,60 | 65,31 | 66,25 | 58,50 | 48,41 | 58,01 | 59,63 | ▲ 2,8% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 100 | 80 | 87 | 95 | 87 | ▼ 8,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (58,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.94), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 102,8 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.