Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ETS TECH CUBE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Galaţi, Municipiul Galaţi, ING. ANGHEL SALIGNY, 155, I2, 1, 4, 16, 800288
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 18.364 RON | 18.364 RON | 11.159 RON | 7.205 RON | 7.205 RON | 34.859 RON | 13.619 RON | 21.240 RON | 7.205 RON | 27.654 RON | 13.750 RON | 3.240 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 182.833 RON | 182.833 RON | 134.272 RON | 43.734 RON | 48.561 RON | 85.467 RON | 13.925 RON | 71.542 RON | 50.939 RON | 34.528 RON | 42.104 RON | 89 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 416.789 RON | 416.789 RON | 330.636 RON | 73.647 RON | 86.153 RON | 176.202 RON | 24.469 RON | 151.733 RON | 124.786 RON | 51.416 RON | 48.831 RON | 41.386 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 647.086 RON | 647.086 RON | 620.736 RON | 10.729 RON | 26.350 RON | 242.420 RON | 28.048 RON | 214.372 RON | 95.515 RON | 177.677 RON | 60.522 RON | 25.841 RON | 0 RON | 30.772 RON | 2 |
| 2025 | 480.543 RON | 480.543 RON | 459.871 RON | 11.289 RON | 20.672 RON | 184.985 RON | 16.786 RON | 168.199 RON | 106.805 RON | 78.180 RON | 62.401 RON | 33.004 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4652 Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 9511 Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
Lideri din domeniu
Top companii din Galaţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4321 — Lucrări de instalații electrice
Top format din 187 companii din județul Galaţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 18,4 K RON | 182,8 K RON | 416,8 K RON | 647,1 K RON | 480,5 K RON |
| Venituri totale | 18,4 K RON | 182,8 K RON | 416,8 K RON | 647,1 K RON | 480,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 11,2 K RON | 134,3 K RON | 330,6 K RON | 620,7 K RON | 459,9 K RON |
| Rezultat net | 7,2 K RON | 43,7 K RON | 73,6 K RON | 10,7 K RON | 11,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 765,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,15 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,35 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,93 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,37 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 7,70 |
| Durata stocaj (zile) | 47 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 14,56 |
| Durata încasare (zile) | 25 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 27,7 K RON | 34,9 K RON | 79,3% |
| 2022 | 34,5 K RON | 85,5 K RON | 40,4% |
| 2023 | 51,4 K RON | 176,2 K RON | 29,2% |
| 2024 | 177,7 K RON | 242,4 K RON | 73,3% |
| 2025 | 78,2 K RON | 185,0 K RON | 42,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 18,4 K RON | 182,8 K RON | 416,8 K RON | 647,1 K RON | 480,5 K RON | ▼ 25,7% |
| Rezultat net | 7,2 K RON | 43,7 K RON | 73,6 K RON | 10,7 K RON | 11,3 K RON | ▲ 5,2% |
| Total active | 34,9 K RON | 85,5 K RON | 176,2 K RON | 242,4 K RON | 185,0 K RON | ▼ 23,7% |
| Capitaluri proprii | 7,2 K RON | 50,9 K RON | 124,8 K RON | 95,5 K RON | 106,8 K RON | ▲ 11,8% |
| Datorii totale | 27,7 K RON | 34,5 K RON | 51,4 K RON | 177,7 K RON | 78,2 K RON | ▼ 56,0% |
| Lichiditate curentă | 0,77 | 2,07 | 2,95 | 1,21 | 2,15 | ▲ 78,3% |
| Marjă netă (%) | 39,23 | 23,92 | 17,67 | 1,66 | 2,35 | ▲ 41,6% |
| Scor bonitate | 60 | 100 | 100 | 62 | 85 | ▲ 37,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (11,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.15), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 765,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.