Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NARO SHIP DESIGN S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Galaţi, Municipiul Galaţi, REGIMENTUL 11 SIRET, 50, G1, 3, 8, 124, 800302
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 27.331 RON | 27.331 RON | 88.590 RON | −62.079 RON | −61.259 RON | 569.230 RON | 557.763 RON | 11.467 RON | 388.381 RON | 182.769 RON | 0 RON | 6.827 RON | 0 RON | 1.920 RON | 0 |
| 2020 | 311.389 RON | 658.520 RON | 423.182 RON | 226.904 RON | 235.338 RON | 801.483 RON | 284.919 RON | 516.564 RON | 615.284 RON | 186.199 RON | 193.066 RON | 52.070 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 272.116 RON | 622.975 RON | 476.448 RON | 140.453 RON | 146.527 RON | 510.449 RON | 19.186 RON | 491.263 RON | 506.035 RON | 4.414 RON | 193.066 RON | 19.404 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 358.450 RON | 374.752 RON | 235.727 RON | 135.512 RON | 139.025 RON | 329.515 RON | 5.845 RON | 323.670 RON | 318.389 RON | 11.126 RON | 193.066 RON | 100.294 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 2.464.840 RON | 2.473.014 RON | 519.643 RON | 1.929.700 RON | 1.953.371 RON | 2.596.108 RON | 35.003 RON | 2.561.105 RON | 1.954.740 RON | 642.358 RON | 199.161 RON | 1.894.707 RON | 0 RON | 990 RON | 6 |
| 2024 | 1.238.968 RON | 1.246.745 RON | 774.413 RON | 442.915 RON | 472.332 RON | 592.850 RON | 35.870 RON | 556.980 RON | 472.916 RON | 119.934 RON | 0 RON | 366.645 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2025 | 842.214 RON | 842.369 RON | 518.940 RON | 303.202 RON | 323.429 RON | 530.613 RON | 18.545 RON | 512.068 RON | 333.202 RON | 197.411 RON | 0 RON | 496.507 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 4511 Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7410 Activităţi de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
- 8552 Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Galaţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Top format din 339 companii din județul Galaţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 27,3 K RON | 311,4 K RON | 272,1 K RON | 358,5 K RON | 2,46 M RON | 1,24 M RON | 842,2 K RON |
| Venituri totale | 27,3 K RON | 658,5 K RON | 623,0 K RON | 374,8 K RON | 2,47 M RON | 1,25 M RON | 842,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 88,6 K RON | 423,2 K RON | 476,4 K RON | 235,7 K RON | 519,6 K RON | 774,4 K RON | 518,9 K RON |
| Rezultat net | −62,1 K RON | 226,9 K RON | 140,5 K RON | 135,5 K RON | 1,93 M RON | 442,9 K RON | 303,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,72 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,59 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,59 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,08 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,69 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,70 |
| Durata încasare (zile) | 215 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 182,8 K RON | 569,2 K RON | 32,1% |
| 2020 | 186,2 K RON | 801,5 K RON | 23,2% |
| 2021 | 4,4 K RON | 510,4 K RON | 0,9% |
| 2022 | 11,1 K RON | 329,5 K RON | 3,4% |
| 2023 | 642,4 K RON | 2,60 M RON | 24,7% |
| 2024 | 119,9 K RON | 592,9 K RON | 20,2% |
| 2025 | 197,4 K RON | 530,6 K RON | 37,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 27,3 K RON | 311,4 K RON | 272,1 K RON | 358,5 K RON | 2,46 M RON | 1,24 M RON | 842,2 K RON | ▼ 32,0% |
| Rezultat net | −62,1 K RON | 226,9 K RON | 140,5 K RON | 135,5 K RON | 1,93 M RON | 442,9 K RON | 303,2 K RON | ▼ 31,5% |
| Total active | 569,2 K RON | 801,5 K RON | 510,4 K RON | 329,5 K RON | 2,60 M RON | 592,9 K RON | 530,6 K RON | ▼ 10,5% |
| Capitaluri proprii | 388,4 K RON | 615,3 K RON | 506,0 K RON | 318,4 K RON | 1,95 M RON | 472,9 K RON | 333,2 K RON | ▼ 29,5% |
| Datorii totale | 182,8 K RON | 186,2 K RON | 4,4 K RON | 11,1 K RON | 642,4 K RON | 119,9 K RON | 197,4 K RON | ▲ 64,6% |
| Lichiditate curentă | 0,06 | 2,77 | 111,30 | 29,09 | 3,99 | 4,64 | 2,59 | ▼ 44,1% |
| Marjă netă (%) | -227,14 | 72,87 | 51,62 | 37,80 | 78,29 | 35,75 | 36,00 | ▲ 0,7% |
| Scor bonitate | 42 | 100 | 87 | 87 | 95 | 87 | 80 | ▼ 8,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (303,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.59), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,72 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.