Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CHAINIMPULSE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Galaţi, Loc. Târgu Bujor, Oraş Târgu Bujor, DR. GHEORGHE BUZOIANU, 17, PA2, 2, 3, 34, 805200
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 10.709 RON | 10.709 RON | 3.682 RON | 6.922 RON | 7.027 RON | 10.647 RON | 0 RON | 10.647 RON | 7.122 RON | 3.525 RON | 0 RON | 6.931 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 356.398 RON | 357.004 RON | 61.767 RON | 291.744 RON | 295.237 RON | 296.365 RON | 18.185 RON | 278.180 RON | 291.984 RON | 4.381 RON | 0 RON | 219.500 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 198.735 RON | 198.766 RON | 60.541 RON | 132.381 RON | 138.225 RON | 152.674 RON | 7.357 RON | 145.317 RON | 132.621 RON | 20.053 RON | 0 RON | 99.816 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 227.068 RON | 227.443 RON | 71.550 RON | 150.077 RON | 155.893 RON | 157.921 RON | 13.084 RON | 144.837 RON | 150.492 RON | 7.429 RON | 0 RON | 113.190 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
Lideri din domeniu
Top companii din Galaţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Top format din 228 companii din județul Galaţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10,7 K RON | 356,4 K RON | 198,7 K RON | 227,1 K RON |
| Venituri totale | 10,7 K RON | 357,0 K RON | 198,8 K RON | 227,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 3,7 K RON | 61,8 K RON | 60,5 K RON | 71,6 K RON |
| Rezultat net | 6,9 K RON | 291,7 K RON | 132,4 K RON | 150,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 321,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 19,50 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 19,50 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 4,26 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 21,26 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,01 |
| Durata încasare (zile) | 182 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 3,5 K RON | 10,6 K RON | 33,1% |
| 2023 | 4,4 K RON | 296,4 K RON | 1,5% |
| 2024 | 20,1 K RON | 152,7 K RON | 13,1% |
| 2025 | 7,4 K RON | 157,9 K RON | 4,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10,7 K RON | 356,4 K RON | 198,7 K RON | 227,1 K RON | ▲ 14,3% |
| Rezultat net | 6,9 K RON | 291,7 K RON | 132,4 K RON | 150,1 K RON | ▲ 13,4% |
| Total active | 10,6 K RON | 296,4 K RON | 152,7 K RON | 157,9 K RON | ▲ 3,4% |
| Capitaluri proprii | 7,1 K RON | 292,0 K RON | 132,6 K RON | 150,5 K RON | ▲ 13,5% |
| Datorii totale | 3,5 K RON | 4,4 K RON | 20,1 K RON | 7,4 K RON | ▼ 63,0% |
| Lichiditate curentă | 3,02 | 63,50 | 7,25 | 19,50 | ▲ 169,0% |
| Marjă netă (%) | 64,64 | 81,86 | 66,61 | 66,09 | ▼ 0,8% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 80 | 100 | ▲ 25,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (150,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (19.5), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 321,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.