Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
STUDIO EVENTS STORY S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Galaţi, Municipiul Galaţi, CLOŞCA, 1, PS11, 5, 3, 116, 800324, camera 2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 76.441 RON | 157.897 RON | 93.843 RON | 63.274 RON | 64.054 RON | 164.676 RON | 53.382 RON | 111.294 RON | 63.474 RON | 55.793 RON | 13.448 RON | −17.186 RON | 48.254 RON | 2.845 RON | 2 |
| 2020 | 21.204 RON | 90.904 RON | 134.169 RON | −43.451 RON | −43.265 RON | 90.700 RON | 30.668 RON | 60.032 RON | 20.023 RON | 38.146 RON | 14.912 RON | 41.389 RON | 32.531 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 6.100 RON | 19.529 RON | 28.835 RON | −9.369 RON | −9.306 RON | 44.973 RON | 12.206 RON | 32.767 RON | 10.654 RON | 1.788 RON | 14.912 RON | 1.707 RON | 32.531 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 5.250 RON | 24.418 RON | 37.260 RON | −12.910 RON | −12.842 RON | 46.708 RON | 4.498 RON | 42.210 RON | −2.256 RON | 16.433 RON | 14.912 RON | 25.685 RON | 32.531 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 7420 Activități fotografice
- 9001 Activităţi de interpretare artistică (spectacole)
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Raport Economico-Financiar
2019–20221. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−2.256 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2022 (−12.910 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 76,4 K RON | 21,2 K RON | 6,1 K RON | 5,3 K RON |
| Venituri totale | 157,9 K RON | 90,9 K RON | 19,5 K RON | 24,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 93,8 K RON | 134,2 K RON | 28,8 K RON | 37,3 K RON |
| Rezultat net | 63,3 K RON | −43,5 K RON | −9,4 K RON | −12,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2023 (regresie liniară): −29,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2022
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,57 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,66 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,10 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,84 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2022)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2022)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,35 |
| Durata stocaj (zile) | 1.037 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,20 |
| Durata încasare (zile) | 1.786 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 55,8 K RON | 164,7 K RON | 33,9% |
| 2020 | 38,1 K RON | 90,7 K RON | 42,1% |
| 2021 | 1,8 K RON | 45,0 K RON | 4,0% |
| 2022 | 16,4 K RON | 46,7 K RON | 35,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2022
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 76,4 K RON | 21,2 K RON | 6,1 K RON | 5,3 K RON | ▼ 13,9% |
| Rezultat net | 63,3 K RON | −43,5 K RON | −9,4 K RON | −12,9 K RON | ▼ 37,8% |
| Total active | 164,7 K RON | 90,7 K RON | 45,0 K RON | 46,7 K RON | ▲ 3,9% |
| Capitaluri proprii | 63,5 K RON | 20,0 K RON | 10,7 K RON | −2,3 K RON | ▼ 121,2% |
| Datorii totale | 55,8 K RON | 38,1 K RON | 1,8 K RON | 16,4 K RON | ▲ 819,1% |
| Lichiditate curentă | 1,99 | 1,57 | 18,33 | 2,57 | ▼ 86,0% |
| Marjă netă (%) | 82,77 | -204,92 | -153,59 | -245,90 | ▼ 60,1% |
| Scor bonitate | 77 | 42 | 62 | 34 | ▼ 45,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (2.57), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2022, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (34/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2022.