Publicitate

DAFI MT S.R.L.

CUI: 48767556 J17/1390/2023 SRL Galaţi, Sat Şendreni, Comuna Şendreni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 48767556
Cod înmatriculare J17/1390/2023
EUID ROONRC.J17/1390/2023
Data înmatriculării 2023-09-12
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Galaţi, Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Dafinului, 2, 807290

Țară: România
Județ: Galaţi
Localitate: Sat Şendreni, Comuna Şendreni
Stradă: Dafinului
Număr: 2
Cod poștal: 807290

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 41.743 RON 41.743 RON 69.940 RON −28.614 RON −28.197 RON 36.752 RON 0 RON 36.752 RON −28.414 RON 65.166 RON 25.176 RON 0 RON 0 RON 0 RON 2
2024 135.545 RON 135.545 RON 219.234 RON −83.689 RON −83.689 RON 55.610 RON 0 RON 55.610 RON −112.103 RON 167.713 RON 29.196 RON 1.554 RON 0 RON 0 RON 2
2025 103.347 RON 161.647 RON 151.756 RON 9.418 RON 9.891 RON 10.252 RON 0 RON 10.252 RON −102.686 RON 112.938 RON 6.490 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

DAFINOIU GHEORGHE
administrator
Brăila, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (8)

Lideri din domeniu

Top companii din Galaţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,485 companii din județul Galaţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Capitaluri proprii negative (−102.686 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.09) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 1101.6% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
103,3 K RON
Rezultat Net 2025
9,4 K RON
Total Active 2025
10,3 K RON
Scor Bonitate
37/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 37/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 41,7 K RON 135,5 K RON 103,3 K RON
Venituri totale 41,7 K RON 135,5 K RON 161,6 K RON
Cheltuieli totale 69,9 K RON 219,2 K RON 151,8 K RON
Rezultat net −28,6 K RON −83,7 K RON 9,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 155,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−102.686 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,09 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,03 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,03 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,09 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante10,3 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri6,5 K RON
Numerar3,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 15,92
Durata stocaj (zile) 23
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
9,6%
Marjă netă
9,1%
ROA
91,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 65,2 K RON 36,8 K RON 177,3%
2024 167,7 K RON 55,6 K RON 301,6%
2025 112,9 K RON 10,3 K RON 1.101,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

37
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 41,7 K RON 135,5 K RON 103,3 K RON ▼ 23,8%
Rezultat net −28,6 K RON −83,7 K RON 9,4 K RON ▲ 111,3%
Total active 36,8 K RON 55,6 K RON 10,3 K RON ▼ 81,6%
Capitaluri proprii −28,4 K RON −112,1 K RON −102,7 K RON ▲ 8,4%
Datorii totale 65,2 K RON 167,7 K RON 112,9 K RON ▼ 32,7%
Lichiditate curentă 0,56 0,33 0,09 ▼ 72,6%
Marjă netă (%) -68,55 -61,74 9,11 ▲ 114,8%
Scor bonitate 24 19 37 ▲ 94,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (9,4 K RON).
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 155,1 K RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 1101.6% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (37/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate