Publicitate

EVCRYSMYLY S.R.L.

CUI: 49003034 J17/1638/2023 SRL Galaţi, Sat Matca, Comuna Matca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 49003034
Cod înmatriculare J17/1638/2023
EUID ROONRC.J17/1638/2023
Data înmatriculării 2023-10-25
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Galaţi, Sat Matca, Comuna Matca, VASILE LUPU, 38, 807185

Țară: România
Județ: Galaţi
Localitate: Sat Matca, Comuna Matca
Stradă: VASILE LUPU
Număr: 38
Cod poștal: 807185

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 15.930 RON 15.930 RON 21.466 RON −5.536 RON −5.536 RON 36.907 RON 9.994 RON 26.913 RON −5.336 RON 42.243 RON 17.151 RON 6.425 RON 0 RON 0 RON 0
2024 334.949 RON 339.519 RON 289.655 RON 42.046 RON 49.864 RON 44.759 RON 0 RON 44.759 RON 36.710 RON 8.049 RON 5 RON 726 RON 0 RON 0 RON 1
2025 214.870 RON 214.870 RON 196.397 RON 15.960 RON 18.473 RON 62.988 RON 0 RON 62.988 RON 52.670 RON 10.318 RON 4.650 RON 10.471 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

TAȘCĂ CRISTIAN-MIHAIL
administrator
Galaţi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (12)

Lideri din domeniu

Top companii din Galaţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 333 companii din județul Galaţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
214,9 K RON
Rezultat Net 2025
16,0 K RON
Total Active 2025
63,0 K RON
Scor Bonitate
82/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 82/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 15,9 K RON 334,9 K RON 214,9 K RON
Venituri totale 15,9 K RON 339,5 K RON 214,9 K RON
Cheltuieli totale 21,5 K RON 289,7 K RON 196,4 K RON
Rezultat net −5,5 K RON 42,0 K RON 16,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 387,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 6,10 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 5,65 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 4,64 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 6,10 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante63,0 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri4,7 K RON
Creanțe10,5 K RON
Numerar47,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 46,21
Durata stocaj (zile) 8
Rotație creanțe (ori/an) 20,52
Durata încasare (zile) 18

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
8,6%
Marjă netă
7,4%
ROA
25,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 42,2 K RON 36,9 K RON 114,5%
2024 8,0 K RON 44,8 K RON 18,0%
2025 10,3 K RON 63,0 K RON 16,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

82
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 15,9 K RON 334,9 K RON 214,9 K RON ▼ 35,8%
Rezultat net −5,5 K RON 42,0 K RON 16,0 K RON ▼ 62,0%
Total active 36,9 K RON 44,8 K RON 63,0 K RON ▲ 40,7%
Capitaluri proprii −5,3 K RON 36,7 K RON 52,7 K RON ▲ 43,5%
Datorii totale 42,2 K RON 8,0 K RON 10,3 K RON ▲ 28,2%
Lichiditate curentă 0,64 5,56 6,10 ▲ 9,8%
Marjă netă (%) -34,75 12,55 7,43 ▼ 40,8%
Scor bonitate 24 100 82 ▼ 18,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (16,0 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (6.1), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 387,5 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate