Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DR MARCU BLUEDENT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Galaţi, Municipiul Galaţi, BRĂILEI, 17, 1, 800070, cam.1 si cam.2, Complex Comercial ”Potcoava de Aur”
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 19.188 RON | −19.188 RON | −19.188 RON | 233.904 RON | 135.250 RON | 98.654 RON | −18.988 RON | 252.892 RON | 0 RON | 50 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 79.661 RON | 79.661 RON | 237.950 RON | −158.959 RON | −158.289 RON | 308.557 RON | 280.906 RON | 27.651 RON | −177.947 RON | 486.504 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2023 | 784.714 RON | 795.635 RON | 575.398 RON | 213.015 RON | 220.237 RON | 618.557 RON | 481.343 RON | 137.214 RON | 35.068 RON | 429.123 RON | 0 RON | 800 RON | 154.366 RON | 0 RON | 6 |
| 2024 | 1.007.115 RON | 1.011.483 RON | 811.635 RON | 174.153 RON | 199.848 RON | 660.096 RON | 434.281 RON | 225.815 RON | 209.222 RON | 266.216 RON | 146 RON | 29.964 RON | 184.658 RON | 0 RON | 7 |
| 2025 | 974.795 RON | 1.001.363 RON | 975.109 RON | 1.387 RON | 26.254 RON | 482.724 RON | 362.903 RON | 119.821 RON | 232.448 RON | 113.664 RON | 26.857 RON | 25.145 RON | 136.612 RON | 0 RON | 8 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Galaţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8623 — Activități de asistență stomatologică
Top format din 270 companii din județul Galaţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 79,7 K RON | 784,7 K RON | 1,01 M RON | 974,8 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 79,7 K RON | 795,6 K RON | 1,01 M RON | 1,00 M RON |
| Cheltuieli totale | 19,2 K RON | 238,0 K RON | 575,4 K RON | 811,6 K RON | 975,1 K RON |
| Rezultat net | −19,2 K RON | −159,0 K RON | 213,0 K RON | 174,2 K RON | 1,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,43 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,05 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,82 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,60 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,25 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 36,30 |
| Durata stocaj (zile) | 10 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 38,77 |
| Durata încasare (zile) | 9 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 252,9 K RON | 233,9 K RON | 108,1% |
| 2022 | 486,5 K RON | 308,6 K RON | 157,7% |
| 2023 | 429,1 K RON | 618,6 K RON | 69,4% |
| 2024 | 266,2 K RON | 660,1 K RON | 40,3% |
| 2025 | 113,7 K RON | 482,7 K RON | 23,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 79,7 K RON | 784,7 K RON | 1,01 M RON | 974,8 K RON | ▼ 3,2% |
| Rezultat net | −19,2 K RON | −159,0 K RON | 213,0 K RON | 174,2 K RON | 1,4 K RON | ▼ 99,2% |
| Total active | 233,9 K RON | 308,6 K RON | 618,6 K RON | 660,1 K RON | 482,7 K RON | ▼ 26,9% |
| Capitaluri proprii | −19,0 K RON | −177,9 K RON | 35,1 K RON | 209,2 K RON | 232,4 K RON | ▲ 11,1% |
| Datorii totale | 252,9 K RON | 486,5 K RON | 429,1 K RON | 266,2 K RON | 113,7 K RON | ▼ 57,3% |
| Lichiditate curentă | 0,39 | 0,06 | 0,32 | 0,85 | 1,05 | ▲ 24,3% |
| Marjă netă (%) | – | -199,54 | 27,15 | 17,29 | 0,14 | ▼ 99,2% |
| Scor bonitate | 22 | 12 | 61 | 73 | 62 | ▼ 15,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 62/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,43 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.