Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DAVAGU D.M. 27 S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Galaţi, Loc. Bereşti, Oraş Bereşti, TRANDAFIRILOR, 98, A4, 1, 3, 15, 805100
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 6 RON | 2.525 RON | −2.519 RON | −2.519 RON | 177.933 RON | 78.604 RON | 99.329 RON | −2.319 RON | 2.912 RON | 0 RON | 44.335 RON | 177.340 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 42.928 RON | 63.757 RON | 37.102 RON | 25.493 RON | 26.655 RON | 181.107 RON | 165.212 RON | 15.895 RON | 23.174 RON | 1.282 RON | 3.420 RON | 0 RON | 156.651 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 2.886 RON | 28.687 RON | 27.711 RON | 889 RON | 976 RON | 154.914 RON | 142.297 RON | 12.617 RON | 24.063 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 130.851 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 0 RON | 22.915 RON | 22.915 RON | 0 RON | 0 RON | 131.999 RON | 119.382 RON | 12.617 RON | 24.063 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 107.936 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 22.915 RON | 23.472 RON | −557 RON | −557 RON | 108.527 RON | 96.467 RON | 12.060 RON | 23.506 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 85.021 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 22.915 RON | 22.915 RON | 0 RON | 0 RON | 85.611 RON | 73.552 RON | 12.059 RON | 23.506 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 62.105 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 22.915 RON | 22.915 RON | 0 RON | 0 RON | 62.696 RON | 50.637 RON | 12.059 RON | 23.506 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 39.190 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Galaţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1629 — Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie şi din alte materiale vegetale împletite
Top format din 29 companii din județul Galaţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 42,9 K RON | 2,9 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 6 RON | 63,8 K RON | 28,7 K RON | 22,9 K RON | 22,9 K RON | 22,9 K RON | 22,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 2,5 K RON | 37,1 K RON | 27,7 K RON | 22,9 K RON | 23,5 K RON | 22,9 K RON | 22,9 K RON |
| Rezultat net | −2,5 K RON | 25,5 K RON | 889 RON | 0 RON | −557 RON | 0 RON | 0 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −6,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | – | ≥ 1 | |
| Lichiditate rapidă | – | ≥ 0.8 | |
| Lichiditate imediată | – | ≥ 0.2 | |
| Solvabilitate | – | ≥ 1 |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 2,9 K RON | 177,9 K RON | 1,6% |
| 2020 | 1,3 K RON | 181,1 K RON | 0,7% |
| 2021 | 0 RON | 154,9 K RON | 0,0% |
| 2022 | 0 RON | 132,0 K RON | 0,0% |
| 2023 | 0 RON | 108,5 K RON | 0,0% |
| 2024 | 0 RON | 85,6 K RON | 0,0% |
| 2025 | 0 RON | 62,7 K RON | 0,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 42,9 K RON | 2,9 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | −2,5 K RON | 25,5 K RON | 889 RON | 0 RON | −557 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Total active | 177,9 K RON | 181,1 K RON | 154,9 K RON | 132,0 K RON | 108,5 K RON | 85,6 K RON | 62,7 K RON | ▼ 26,8% |
| Capitaluri proprii | −2,3 K RON | 23,2 K RON | 24,1 K RON | 24,1 K RON | 23,5 K RON | 23,5 K RON | 23,5 K RON | ▲ 0,0% |
| Datorii totale | 2,9 K RON | 1,3 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Lichiditate curentă | 34,11 | 12,40 | – | – | – | – | – | – |
| Marjă netă (%) | – | 59,39 | 30,80 | – | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 44 | 77 | 50 | 30 | 30 | 37 | 42 | ▲ 13,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
Riscuri identificate
- •Scor de bonitate scăzut (42/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.