Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
INFO TRADE CONSULTING SRL
Date generale
Adresă
România, Galaţi, Municipiul Galaţi, Str. AVIATOR MIRCEA ZORILEANU, 2, N3, 4, 4, 78, 800677
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 34.849 RON | 34.849 RON | 31.371 RON | 1.062 RON | 3.478 RON | 55.994 RON | 0 RON | 55.994 RON | 38.505 RON | 17.489 RON | 0 RON | 54.516 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 54.120 RON | 54.120 RON | 23.269 RON | 29.368 RON | 30.851 RON | 81.841 RON | 0 RON | 81.841 RON | 64.873 RON | 7.289 RON | 2.013 RON | 66.647 RON | 9.679 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 126.767 RON | 136.257 RON | 35.957 RON | 94.972 RON | 100.300 RON | 146.441 RON | 0 RON | 146.441 RON | 141.792 RON | 4.649 RON | 9.699 RON | 130.079 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 157.258 RON | 157.258 RON | 124.480 RON | 28.061 RON | 32.778 RON | 99.585 RON | 0 RON | 99.585 RON | 95.243 RON | 4.342 RON | 16.372 RON | 76.669 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 227.293 RON | 249.293 RON | 211.961 RON | 31.872 RON | 37.332 RON | 171.076 RON | 33.934 RON | 137.142 RON | 124.394 RON | 46.682 RON | 63.108 RON | 53.296 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 267.171 RON | 267.171 RON | 285.986 RON | −21.352 RON | −18.815 RON | 100.809 RON | 26.079 RON | 74.730 RON | 69.605 RON | 31.204 RON | 26.338 RON | 18.539 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 182.943 RON | 182.943 RON | 170.128 RON | 1.582 RON | 12.815 RON | 91.705 RON | 14.999 RON | 76.706 RON | 71.187 RON | 20.518 RON | 28.721 RON | 17.987 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (27)
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 4511 Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
- 4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
- 4531 Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4651 Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software- ului
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7830 Servicii de furnizare şi management a forţei de muncă
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
- 8129 Alte activităţi de curăţenie
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
- 8220 Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9511 Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
Lideri din domeniu
Top companii din Galaţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 208 companii din județul Galaţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 34,8 K RON | 54,1 K RON | 126,8 K RON | 157,3 K RON | 227,3 K RON | 267,2 K RON | 182,9 K RON |
| Venituri totale | 34,8 K RON | 54,1 K RON | 136,3 K RON | 157,3 K RON | 249,3 K RON | 267,2 K RON | 182,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 31,4 K RON | 23,3 K RON | 36,0 K RON | 124,5 K RON | 212,0 K RON | 286,0 K RON | 170,1 K RON |
| Rezultat net | 1,1 K RON | 29,4 K RON | 95,0 K RON | 28,1 K RON | 31,9 K RON | −21,4 K RON | 1,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 288,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,74 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,34 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,46 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,47 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 6,37 |
| Durata stocaj (zile) | 57 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 10,17 |
| Durata încasare (zile) | 36 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 17,5 K RON | 56,0 K RON | 31,2% |
| 2020 | 7,3 K RON | 81,8 K RON | 8,9% |
| 2021 | 4,6 K RON | 146,4 K RON | 3,2% |
| 2022 | 4,3 K RON | 99,6 K RON | 4,4% |
| 2023 | 46,7 K RON | 171,1 K RON | 27,3% |
| 2024 | 31,2 K RON | 100,8 K RON | 31,0% |
| 2025 | 20,5 K RON | 91,7 K RON | 22,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 34,8 K RON | 54,1 K RON | 126,8 K RON | 157,3 K RON | 227,3 K RON | 267,2 K RON | 182,9 K RON | ▼ 31,5% |
| Rezultat net | 1,1 K RON | 29,4 K RON | 95,0 K RON | 28,1 K RON | 31,9 K RON | −21,4 K RON | 1,6 K RON | ▲ 107,4% |
| Total active | 56,0 K RON | 81,8 K RON | 146,4 K RON | 99,6 K RON | 171,1 K RON | 100,8 K RON | 91,7 K RON | ▼ 9,0% |
| Capitaluri proprii | 38,5 K RON | 64,9 K RON | 141,8 K RON | 95,2 K RON | 124,4 K RON | 69,6 K RON | 71,2 K RON | ▲ 2,3% |
| Datorii totale | 17,5 K RON | 7,3 K RON | 4,6 K RON | 4,3 K RON | 46,7 K RON | 31,2 K RON | 20,5 K RON | ▼ 34,2% |
| Lichiditate curentă | 3,20 | 11,23 | 31,50 | 22,94 | 2,94 | 2,39 | 3,74 | ▲ 56,1% |
| Marjă netă (%) | 3,05 | 54,26 | 74,92 | 17,84 | 14,02 | -7,99 | 0,86 | ▲ 110,8% |
| Scor bonitate | 77 | 100 | 100 | 87 | 95 | 64 | 85 | ▲ 32,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.74), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 288,8 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.