Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ZORLESCU ARCHITECTURE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Gorj, Loc. Târgu Cărbuneşti, Oraş Târgu Cărbuneşti, PETROLIŞTILOR, 1, B12, 1, 2, 11, 215500
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 29.700 RON | 29.700 RON | 2.847 RON | 26.562 RON | 26.853 RON | 29.515 RON | 0 RON | 29.515 RON | 26.762 RON | 2.753 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 214.417 RON | 214.465 RON | 114.860 RON | 97.503 RON | 99.605 RON | 124.791 RON | 0 RON | 124.791 RON | 97.743 RON | 27.048 RON | 0 RON | 79.977 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 359.235 RON | 359.626 RON | 223.307 RON | 130.062 RON | 136.319 RON | 159.628 RON | 24.288 RON | 135.340 RON | 130.302 RON | 29.326 RON | 0 RON | 132.219 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (41)
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4674 Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5229 Alte activităţi anexe transporturilor
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7410 Activităţi de design specializat
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
- 9001 Activităţi de interpretare artistică (spectacole)
- 9002 Activităţi suport pentru interpretare artistică (spectacole)
- 9003 Activităţi de creaţie artistică
Lideri din domeniu
Top companii din Gorj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7111 — Activități de arhitectură
Top format din 59 companii din județul Gorj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 29,7 K RON | 214,4 K RON | 359,2 K RON |
| Venituri totale | 29,7 K RON | 214,5 K RON | 359,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 2,8 K RON | 114,9 K RON | 223,3 K RON |
| Rezultat net | 26,6 K RON | 97,5 K RON | 130,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 530,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,62 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,62 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,11 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 5,44 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,72 |
| Durata încasare (zile) | 134 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 2,8 K RON | 29,5 K RON | 9,3% |
| 2024 | 27,0 K RON | 124,8 K RON | 21,7% |
| 2025 | 29,3 K RON | 159,6 K RON | 18,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 29,7 K RON | 214,4 K RON | 359,2 K RON | ▲ 67,5% |
| Rezultat net | 26,6 K RON | 97,5 K RON | 130,1 K RON | ▲ 33,4% |
| Total active | 29,5 K RON | 124,8 K RON | 159,6 K RON | ▲ 27,9% |
| Capitaluri proprii | 26,8 K RON | 97,7 K RON | 130,3 K RON | ▲ 33,3% |
| Datorii totale | 2,8 K RON | 27,0 K RON | 29,3 K RON | ▲ 8,4% |
| Lichiditate curentă | 10,72 | 4,61 | 4,62 | ▲ 0,0% |
| Marjă netă (%) | 89,43 | 45,47 | 36,21 | ▼ 20,4% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 100 | ▲ 5,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (130,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.62), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 530,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.