BUTANMED VET SRL
Date generale
Adresă
România, Gorj, Sat Drăguţeşti, Comuna Drăguţeşti, Principală, 151, 217225
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 72.047 RON | 72.048 RON | 67.574 RON | 3.753 RON | 4.474 RON | 16.230 RON | 4.900 RON | 11.330 RON | −31.363 RON | 47.593 RON | 0 RON | 3 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 67.519 RON | 67.574 RON | 53.308 RON | 13.724 RON | 14.266 RON | 8.515 RON | 4.900 RON | 3.615 RON | −17.640 RON | 26.155 RON | 0 RON | 26 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 168.605 RON | 168.607 RON | 73.548 RON | 94.362 RON | 95.059 RON | 81.808 RON | 4.900 RON | 76.908 RON | 76.722 RON | 5.086 RON | 0 RON | 3 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 208.301 RON | 208.304 RON | 176.542 RON | 29.782 RON | 31.762 RON | 113.267 RON | 4.900 RON | 108.367 RON | 106.505 RON | 6.762 RON | 0 RON | 5 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2023 | 150.631 RON | 150.633 RON | 158.632 RON | −9.279 RON | −7.999 RON | 104.625 RON | 29.527 RON | 75.098 RON | 97.226 RON | 7.399 RON | 0 RON | 160 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 164.489 RON | 164.492 RON | 149.074 RON | 13.775 RON | 15.418 RON | 104.097 RON | 18.925 RON | 85.172 RON | 90.349 RON | 13.748 RON | 0 RON | 15.461 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 265.941 RON | 265.994 RON | 261.452 RON | 2.015 RON | 4.542 RON | 123.854 RON | 33.014 RON | 90.840 RON | 38.863 RON | 84.991 RON | 0 RON | 6.524 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 7500 Activități veterinare
Lideri din domeniu
Top companii din Gorj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7500 — Activități veterinare
Top format din 88 companii din județul Gorj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 72,0 K RON | 67,5 K RON | 168,6 K RON | 208,3 K RON | 150,6 K RON | 164,5 K RON | 265,9 K RON |
| Venituri totale | 72,0 K RON | 67,6 K RON | 168,6 K RON | 208,3 K RON | 150,6 K RON | 164,5 K RON | 266,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 67,6 K RON | 53,3 K RON | 73,5 K RON | 176,5 K RON | 158,6 K RON | 149,1 K RON | 261,5 K RON |
| Rezultat net | 3,8 K RON | 13,7 K RON | 94,4 K RON | 29,8 K RON | −9,3 K RON | 13,8 K RON | 2,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 265,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,07 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,07 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,99 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,46 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 40,76 |
| Durata încasare (zile) | 9 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 47,6 K RON | 16,2 K RON | 293,2% |
| 2020 | 26,2 K RON | 8,5 K RON | 307,2% |
| 2021 | 5,1 K RON | 81,8 K RON | 6,2% |
| 2022 | 6,8 K RON | 113,3 K RON | 6,0% |
| 2023 | 7,4 K RON | 104,6 K RON | 7,1% |
| 2024 | 13,7 K RON | 104,1 K RON | 13,2% |
| 2025 | 85,0 K RON | 123,9 K RON | 68,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 72,0 K RON | 67,5 K RON | 168,6 K RON | 208,3 K RON | 150,6 K RON | 164,5 K RON | 265,9 K RON | ▲ 61,7% |
| Rezultat net | 3,8 K RON | 13,7 K RON | 94,4 K RON | 29,8 K RON | −9,3 K RON | 13,8 K RON | 2,0 K RON | ▼ 85,4% |
| Total active | 16,2 K RON | 8,5 K RON | 81,8 K RON | 113,3 K RON | 104,6 K RON | 104,1 K RON | 123,9 K RON | ▲ 19,0% |
| Capitaluri proprii | −31,4 K RON | −17,6 K RON | 76,7 K RON | 106,5 K RON | 97,2 K RON | 90,3 K RON | 38,9 K RON | ▼ 57,0% |
| Datorii totale | 47,6 K RON | 26,2 K RON | 5,1 K RON | 6,8 K RON | 7,4 K RON | 13,7 K RON | 85,0 K RON | ▲ 518,2% |
| Lichiditate curentă | 0,24 | 0,14 | 15,12 | 16,03 | 10,15 | 6,20 | 1,07 | ▼ 82,7% |
| Marjă netă (%) | 5,21 | 20,33 | 55,97 | 14,30 | -6,16 | 8,37 | 0,76 | ▼ 90,9% |
| Scor bonitate | 37 | 42 | 100 | 95 | 57 | 90 | 62 | ▼ 31,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 62/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.