Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
KEMORA PRINT STUDIO SRL
Date generale
Adresă
România, Alba, Municipiul Aiud, TRANSILVANIEI, 9, 515200
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 81.013 RON | 114.900 RON | 99.508 RON | 14.582 RON | 15.392 RON | 160.612 RON | 137.268 RON | 23.344 RON | 3.642 RON | 36.944 RON | 5.951 RON | 13.189 RON | 120.026 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 54.680 RON | 75.087 RON | 98.393 RON | −23.730 RON | −23.306 RON | 129.941 RON | 114.612 RON | 15.329 RON | −20.095 RON | 50.416 RON | 11.670 RON | 1.839 RON | 99.620 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 34.942 RON | 55.334 RON | 60.110 RON | −5.824 RON | −4.776 RON | 111.624 RON | 92.322 RON | 19.302 RON | −25.918 RON | 58.314 RON | 7.955 RON | 3.163 RON | 79.228 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 45.592 RON | 65.957 RON | 63.363 RON | 1.591 RON | 2.594 RON | 90.000 RON | 69.897 RON | 20.103 RON | −24.327 RON | 55.462 RON | 11.517 RON | 0 RON | 58.865 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 72.390 RON | 92.987 RON | 82.997 RON | 8.392 RON | 9.990 RON | 68.080 RON | 49.301 RON | 18.779 RON | −15.936 RON | 45.746 RON | 5.079 RON | 2.550 RON | 38.270 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 83.897 RON | 104.323 RON | 66.326 RON | 32.039 RON | 37.997 RON | 78.398 RON | 28.877 RON | 49.521 RON | 16.103 RON | 62.295 RON | 0 RON | 350 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 51.813 RON | 76.600 RON | 64.064 RON | 10.831 RON | 12.536 RON | 56.777 RON | 8.454 RON | 48.323 RON | 26.934 RON | 29.843 RON | 0 RON | 2.326 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Alba, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1812 — Alte activități de tipărire n.c.a.
Top format din 47 companii din județul Alba. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 81,0 K RON | 54,7 K RON | 34,9 K RON | 45,6 K RON | 72,4 K RON | 83,9 K RON | 51,8 K RON |
| Venituri totale | 114,9 K RON | 75,1 K RON | 55,3 K RON | 66,0 K RON | 93,0 K RON | 104,3 K RON | 76,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 99,5 K RON | 98,4 K RON | 60,1 K RON | 63,4 K RON | 83,0 K RON | 66,3 K RON | 64,1 K RON |
| Rezultat net | 14,6 K RON | −23,7 K RON | −5,8 K RON | 1,6 K RON | 8,4 K RON | 32,0 K RON | 10,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 61,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,62 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,62 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,54 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,90 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 22,28 |
| Durata încasare (zile) | 16 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 36,9 K RON | 160,6 K RON | 23,0% |
| 2020 | 50,4 K RON | 129,9 K RON | 38,8% |
| 2021 | 58,3 K RON | 111,6 K RON | 52,2% |
| 2022 | 55,5 K RON | 90,0 K RON | 61,6% |
| 2023 | 45,7 K RON | 68,1 K RON | 67,2% |
| 2024 | 62,3 K RON | 78,4 K RON | 79,5% |
| 2025 | 29,8 K RON | 56,8 K RON | 52,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 81,0 K RON | 54,7 K RON | 34,9 K RON | 45,6 K RON | 72,4 K RON | 83,9 K RON | 51,8 K RON | ▼ 38,2% |
| Rezultat net | 14,6 K RON | −23,7 K RON | −5,8 K RON | 1,6 K RON | 8,4 K RON | 32,0 K RON | 10,8 K RON | ▼ 66,2% |
| Total active | 160,6 K RON | 129,9 K RON | 111,6 K RON | 90,0 K RON | 68,1 K RON | 78,4 K RON | 56,8 K RON | ▼ 27,6% |
| Capitaluri proprii | 3,6 K RON | −20,1 K RON | −25,9 K RON | −24,3 K RON | −15,9 K RON | 16,1 K RON | 26,9 K RON | ▲ 67,3% |
| Datorii totale | 36,9 K RON | 50,4 K RON | 58,3 K RON | 55,5 K RON | 45,7 K RON | 62,3 K RON | 29,8 K RON | ▼ 52,1% |
| Lichiditate curentă | 0,63 | 0,30 | 0,33 | 0,36 | 0,41 | 0,79 | 1,62 | ▲ 103,7% |
| Marjă netă (%) | 18,00 | -43,40 | -16,67 | 3,49 | 11,59 | 38,19 | 20,90 | ▼ 45,3% |
| Scor bonitate | 53 | 12 | 27 | 45 | 55 | 73 | 77 | ▲ 5,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (10,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 61,8 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.