Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CONFCOM IMPEX SRL
Date generale
Adresă
România, Gorj, Municipiul Târgu Jiu, Str. 22 DECEMBRIE 1989, 37, 3, 2, 10, 1400
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 9.807 RON | 9.807 RON | 7.841 RON | 1.672 RON | 1.966 RON | 58.227 RON | 0 RON | 58.227 RON | −29.039 RON | 87.266 RON | 54.632 RON | 3.516 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 13.321 RON | 13.321 RON | 13.711 RON | −789 RON | −390 RON | 47.889 RON | 0 RON | 47.889 RON | −29.827 RON | 77.716 RON | 44.728 RON | 3.133 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 4.261 RON | 4.261 RON | 5.245 RON | −1.112 RON | −984 RON | 40.241 RON | 0 RON | 40.241 RON | −30.939 RON | 71.180 RON | 40.202 RON | 1 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 6.161 RON | 6.161 RON | 6.761 RON | −786 RON | −600 RON | 35.962 RON | 0 RON | 35.962 RON | −31.725 RON | 67.687 RON | 34.042 RON | 1 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 32.906 RON | 32.906 RON | 33.206 RON | −300 RON | −300 RON | 10.913 RON | 0 RON | 10.913 RON | −32.025 RON | 42.938 RON | 1.137 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 1.352 RON | −1.352 RON | −1.352 RON | 1.952 RON | 0 RON | 1.952 RON | −33.377 RON | 35.329 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 35.320 RON | 1.944 RON | 33.376 RON | 33.376 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Gorj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4751 — Comerț cu amănuntul al textilelor
Top format din 31 companii din județul Gorj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9,8 K RON | 13,3 K RON | 4,3 K RON | 6,2 K RON | 32,9 K RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 9,8 K RON | 13,3 K RON | 4,3 K RON | 6,2 K RON | 32,9 K RON | 0 RON | 35,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 7,8 K RON | 13,7 K RON | 5,2 K RON | 6,8 K RON | 33,2 K RON | 1,4 K RON | 1,9 K RON |
| Rezultat net | 1,7 K RON | −789 RON | −1,1 K RON | −786 RON | −300 RON | −1,4 K RON | 33,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 5,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | – | ≥ 1 | |
| Lichiditate rapidă | – | ≥ 0.8 | |
| Lichiditate imediată | – | ≥ 0.2 | |
| Solvabilitate | – | ≥ 1 |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 87,3 K RON | 58,2 K RON | 149,9% |
| 2020 | 77,7 K RON | 47,9 K RON | 162,3% |
| 2021 | 71,2 K RON | 40,2 K RON | 176,9% |
| 2022 | 67,7 K RON | 36,0 K RON | 188,2% |
| 2023 | 42,9 K RON | 10,9 K RON | 393,5% |
| 2024 | 35,3 K RON | 2,0 K RON | 1.809,9% |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | – |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9,8 K RON | 13,3 K RON | 4,3 K RON | 6,2 K RON | 32,9 K RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 1,7 K RON | −789 RON | −1,1 K RON | −786 RON | −300 RON | −1,4 K RON | 33,4 K RON | ▲ 2.568,6% |
| Total active | 58,2 K RON | 47,9 K RON | 40,2 K RON | 36,0 K RON | 10,9 K RON | 2,0 K RON | 0 RON | – |
| Capitaluri proprii | −29,0 K RON | −29,8 K RON | −30,9 K RON | −31,7 K RON | −32,0 K RON | −33,4 K RON | 0 RON | – |
| Datorii totale | 87,3 K RON | 77,7 K RON | 71,2 K RON | 67,7 K RON | 42,9 K RON | 35,3 K RON | 0 RON | – |
| Lichiditate curentă | 0,67 | 0,62 | 0,57 | 0,53 | 0,25 | 0,06 | – | – |
| Marjă netă (%) | 17,05 | -5,92 | -26,10 | -12,76 | -0,91 | – | – | – |
| Scor bonitate | 47 | 24 | 17 | 32 | 27 | 15 | 27 | ▲ 80,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (33,4 K RON).
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 5,6 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Scor de bonitate scăzut (27/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.