Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SASHNEC S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Gorj, Loc. Târgu Cărbuneşti, Oraş Târgu Cărbuneşti, EROILOR, 39, E5, 2, 1, 7, 215500, camera 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 22.376 RON | 22.376 RON | 22.127 RON | 229 RON | 249 RON | 162.907 RON | 118 RON | 162.789 RON | 429 RON | 4.575 RON | 0 RON | 92.095 RON | 157.903 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 267.066 RON | 293.764 RON | 255.464 RON | 37.067 RON | 38.300 RON | 155.864 RON | 105.169 RON | 50.695 RON | 37.496 RON | 20.086 RON | 9.366 RON | 439 RON | 98.282 RON | 0 RON | 3 |
| 2021 | 312.228 RON | 353.528 RON | 315.378 RON | 35.467 RON | 38.150 RON | 157.390 RON | 71.218 RON | 86.172 RON | 72.876 RON | 15.599 RON | 2.092 RON | 18.359 RON | 68.915 RON | 0 RON | 3 |
| 2022 | 16.634 RON | 46.273 RON | 59.584 RON | −13.810 RON | −13.311 RON | 121.896 RON | 43.021 RON | 78.875 RON | 59.066 RON | 7.205 RON | 13.898 RON | 20.407 RON | 55.625 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 50.687 RON | −50.687 RON | −50.687 RON | 76.229 RON | 16.335 RON | 59.894 RON | 8.380 RON | 12.224 RON | 13.938 RON | 20.627 RON | 55.625 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 9.806 RON | −9.806 RON | −9.806 RON | 64.569 RON | 10.982 RON | 53.587 RON | −1.426 RON | 10.370 RON | 13.938 RON | 20.627 RON | 55.625 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 3.366 RON | −3.366 RON | −3.366 RON | 61.203 RON | 7.616 RON | 53.587 RON | −4.792 RON | 10.370 RON | 13.938 RON | 20.627 RON | 55.625 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Gorj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5610 — Restaurante
Top format din 151 companii din județul Gorj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−4.792 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−3.366 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 22,4 K RON | 267,1 K RON | 312,2 K RON | 16,6 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 22,4 K RON | 293,8 K RON | 353,5 K RON | 46,3 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 22,1 K RON | 255,5 K RON | 315,4 K RON | 59,6 K RON | 50,7 K RON | 9,8 K RON | 3,4 K RON |
| Rezultat net | 229 RON | 37,1 K RON | 35,5 K RON | −13,8 K RON | −50,7 K RON | −9,8 K RON | −3,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −42,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,17 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,82 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,83 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,90 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 4,6 K RON | 162,9 K RON | 2,8% |
| 2020 | 20,1 K RON | 155,9 K RON | 12,9% |
| 2021 | 15,6 K RON | 157,4 K RON | 9,9% |
| 2022 | 7,2 K RON | 121,9 K RON | 5,9% |
| 2023 | 12,2 K RON | 76,2 K RON | 16,0% |
| 2024 | 10,4 K RON | 64,6 K RON | 16,1% |
| 2025 | 10,4 K RON | 61,2 K RON | 16,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 22,4 K RON | 267,1 K RON | 312,2 K RON | 16,6 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 229 RON | 37,1 K RON | 35,5 K RON | −13,8 K RON | −50,7 K RON | −9,8 K RON | −3,4 K RON | ▲ 65,7% |
| Total active | 162,9 K RON | 155,9 K RON | 157,4 K RON | 121,9 K RON | 76,2 K RON | 64,6 K RON | 61,2 K RON | ▼ 5,2% |
| Capitaluri proprii | 429 RON | 37,5 K RON | 72,9 K RON | 59,1 K RON | 8,4 K RON | −1,4 K RON | −4,8 K RON | ▼ 236,0% |
| Datorii totale | 4,6 K RON | 20,1 K RON | 15,6 K RON | 7,2 K RON | 12,2 K RON | 10,4 K RON | 10,4 K RON | ▲ 0,0% |
| Lichiditate curentă | 35,58 | 2,52 | 5,52 | 10,95 | 4,90 | 5,17 | 5,17 | ▲ 0,0% |
| Marjă netă (%) | 1,02 | 13,88 | 11,36 | -83,02 | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 60 | 85 | 90 | 59 | 50 | 52 | 52 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (5.17), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 52/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.