Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CENTRU DE ACTIVITĂŢI CREŞTEM FRUMOS SRL
Date generale
Adresă
România, Alba, Municipiul Alba Iulia, NICOLAE TITULESCU, 6, COLUMNA, D, P, 510096
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 113.856 RON | 183.441 RON | 158.447 RON | 23.855 RON | 24.994 RON | 108.798 RON | 50.896 RON | 57.902 RON | −9.404 RON | 63.793 RON | 1.318 RON | 14.500 RON | 54.409 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 100.964 RON | 157.717 RON | 125.550 RON | 31.659 RON | 32.167 RON | 85.306 RON | 17.982 RON | 67.324 RON | 22.254 RON | 45.070 RON | 937 RON | 1.035 RON | 17.982 RON | 0 RON | 3 |
| 2021 | 292.065 RON | 346.750 RON | 207.763 RON | 136.123 RON | 138.987 RON | 205.077 RON | 109.383 RON | 95.694 RON | 136.403 RON | 68.674 RON | 2.962 RON | 240 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 298.964 RON | 302.652 RON | 211.861 RON | 88.296 RON | 90.791 RON | 234.683 RON | 83.685 RON | 150.998 RON | 224.699 RON | 9.984 RON | 0 RON | 119.413 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 282.983 RON | 295.814 RON | 280.232 RON | 12.836 RON | 15.582 RON | 339.229 RON | 184.102 RON | 155.127 RON | 99.844 RON | 239.385 RON | 24.144 RON | 65.323 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 287.531 RON | 287.673 RON | 277.298 RON | 7.514 RON | 10.375 RON | 399.853 RON | 226.085 RON | 173.768 RON | 107.358 RON | 292.495 RON | 0 RON | 165.698 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 294.564 RON | 314.705 RON | 284.583 RON | 27.358 RON | 30.122 RON | 284.733 RON | 246.654 RON | 38.079 RON | 100.402 RON | 184.331 RON | 824 RON | 13.675 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (19)
- 3240 Fabricarea jocurilor și jucăriilor
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4741 Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-ului in magazine specializate
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8129 Alte activităţi de curăţenie
- 8211 Activităţi combinate de secretariat
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
- 8552 Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 8560 Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
- 8891 Activități de îngrijire zilnică pentru copii
- 9321 Activități ale parcurilor tematice și de distracții
Lideri din domeniu
Top companii din Alba, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8559 — Alte forme de învățământ n.c.a.
Top format din 93 companii din județul Alba. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.21) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 113,9 K RON | 101,0 K RON | 292,1 K RON | 299,0 K RON | 283,0 K RON | 287,5 K RON | 294,6 K RON |
| Venituri totale | 183,4 K RON | 157,7 K RON | 346,8 K RON | 302,7 K RON | 295,8 K RON | 287,7 K RON | 314,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 158,4 K RON | 125,6 K RON | 207,8 K RON | 211,9 K RON | 280,2 K RON | 277,3 K RON | 284,6 K RON |
| Rezultat net | 23,9 K RON | 31,7 K RON | 136,1 K RON | 88,3 K RON | 12,8 K RON | 7,5 K RON | 27,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 368,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,21 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,20 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,13 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,54 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 357,48 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 21,54 |
| Durata încasare (zile) | 17 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 63,8 K RON | 108,8 K RON | 58,6% |
| 2020 | 45,1 K RON | 85,3 K RON | 52,8% |
| 2021 | 68,7 K RON | 205,1 K RON | 33,5% |
| 2022 | 10,0 K RON | 234,7 K RON | 4,3% |
| 2023 | 239,4 K RON | 339,2 K RON | 70,6% |
| 2024 | 292,5 K RON | 399,9 K RON | 73,2% |
| 2025 | 184,3 K RON | 284,7 K RON | 64,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 113,9 K RON | 101,0 K RON | 292,1 K RON | 299,0 K RON | 283,0 K RON | 287,5 K RON | 294,6 K RON | ▲ 2,4% |
| Rezultat net | 23,9 K RON | 31,7 K RON | 136,1 K RON | 88,3 K RON | 12,8 K RON | 7,5 K RON | 27,4 K RON | ▲ 264,1% |
| Total active | 108,8 K RON | 85,3 K RON | 205,1 K RON | 234,7 K RON | 339,2 K RON | 399,9 K RON | 284,7 K RON | ▼ 28,8% |
| Capitaluri proprii | −9,4 K RON | 22,3 K RON | 136,4 K RON | 224,7 K RON | 99,8 K RON | 107,4 K RON | 100,4 K RON | ▼ 6,5% |
| Datorii totale | 63,8 K RON | 45,1 K RON | 68,7 K RON | 10,0 K RON | 239,4 K RON | 292,5 K RON | 184,3 K RON | ▼ 37,0% |
| Lichiditate curentă | 0,91 | 1,49 | 1,39 | 15,12 | 0,65 | 0,59 | 0,21 | ▼ 65,2% |
| Marjă netă (%) | 20,95 | 31,36 | 46,61 | 29,53 | 4,54 | 2,61 | 9,29 | ▲ 255,9% |
| Scor bonitate | 47 | 75 | 85 | 87 | 43 | 43 | 55 | ▲ 27,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (27,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 368,2 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.