Publicitate

PITICII ZÂMBĂREŢI S.R.L.

CUI: 41070747 J1/934/2019 SRL Alba, Loc. Mihoeşti, Oraş Câmpeni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41070747
Cod înmatriculare J1/934/2019
EUID ROONRC.J1/934/2019
Data înmatriculării 2019-05-07
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Alba, Loc. Mihoeşti, Oraş Câmpeni, 57, 515513

Țară: România
Județ: Alba
Localitate: Loc. Mihoeşti, Oraş Câmpeni
Număr: 57
Cod poștal: 515513

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 0 RON 0 RON 73 RON −73 RON −73 RON 98.463 RON 97.153 RON 1.310 RON 3.239 RON 95.224 RON 1.116 RON 194 RON 0 RON 0 RON 0
2024 13.066 RON 13.110 RON 17.070 RON −3.963 RON −3.960 RON 105.928 RON 95.520 RON 10.408 RON −724 RON 106.652 RON 4.257 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2025 90.330 RON 90.330 RON 85.682 RON 3.919 RON 4.648 RON 112.250 RON 90.754 RON 21.496 RON 3.195 RON 109.055 RON 3.673 RON 340 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

BERINDEI ANCUŢA IOANA
administrator
Alba, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (4)

Lideri din domeniu

Top companii din Alba, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 177 companii din județul Alba. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.2) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 97.2% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
90,3 K RON
Rezultat Net 2025
3,9 K RON
Total Active 2025
112,3 K RON
Scor Bonitate
51/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 51/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 13,1 K RON 90,3 K RON
Venituri totale 0 RON 13,1 K RON 90,3 K RON
Cheltuieli totale 73 RON 17,1 K RON 85,7 K RON
Rezultat net −73 RON −4,0 K RON 3,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 124,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,20 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,16 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,16 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,03 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate90,8 K RON (80.8%)
Active circulante21,5 K RON (19.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri3,7 K RON
Creanțe340 RON
Numerar17,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 24,59
Durata stocaj (zile) 15
Rotație creanțe (ori/an) 265,68
Durata încasare (zile) 1

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
5,2%
Marjă netă
4,3%
ROA
3,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 95,2 K RON 98,5 K RON 96,7%
2024 106,7 K RON 105,9 K RON 100,7%
2025 109,1 K RON 112,3 K RON 97,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

51
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 13,1 K RON 90,3 K RON ▲ 591,3%
Rezultat net −73 RON −4,0 K RON 3,9 K RON ▲ 198,9%
Total active 98,5 K RON 105,9 K RON 112,3 K RON ▲ 6,0%
Capitaluri proprii 3,2 K RON −724 RON 3,2 K RON ▲ 541,3%
Datorii totale 95,2 K RON 106,7 K RON 109,1 K RON ▲ 2,3%
Lichiditate curentă 0,01 0,10 0,20 ▲ 101,9%
Marjă netă (%) -30,33 4,34 ▲ 114,3%
Scor bonitate 28 19 51 ▲ 168,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (3,9 K RON).
  • Scorul de bonitate de 51/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 124,8 K RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 97.2% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate