Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GABELDAN RED TRANS SRL
Date generale
Adresă
România, Harghita, Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Principală, 18, 8, B, 2, 9, 537330
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 866.852 RON | 866.852 RON | 753.003 RON | 105.178 RON | 113.849 RON | 347.183 RON | 90.380 RON | 256.803 RON | 194.430 RON | 152.753 RON | 0 RON | 230.226 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2020 | 1.162.142 RON | 1.162.142 RON | 915.664 RON | 237.899 RON | 246.478 RON | 488.196 RON | 128.478 RON | 359.718 RON | 382.330 RON | 105.866 RON | 0 RON | 316.228 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2021 | 1.447.751 RON | 1.447.751 RON | 1.254.967 RON | 181.200 RON | 192.784 RON | 669.986 RON | 181.531 RON | 488.455 RON | 458.265 RON | 211.721 RON | 0 RON | 336.587 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2022 | 2.040.602 RON | 2.040.602 RON | 1.735.460 RON | 289.834 RON | 305.142 RON | 785.407 RON | 248.524 RON | 536.883 RON | 548.100 RON | 237.307 RON | 0 RON | 373.081 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2023 | 2.680.868 RON | 2.680.868 RON | 2.120.911 RON | 542.982 RON | 559.957 RON | 920.682 RON | 222.798 RON | 697.884 RON | 764.995 RON | 155.687 RON | 0 RON | 529.793 RON | 0 RON | 0 RON | 8 |
| 2024 | 3.121.143 RON | 3.121.143 RON | 2.660.429 RON | 386.167 RON | 460.714 RON | 661.819 RON | 314.196 RON | 347.623 RON | 501.123 RON | 160.696 RON | 0 RON | 278.526 RON | 0 RON | 0 RON | 9 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Raport Economico-Financiar
2019–20241. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 866,9 K RON | 1,16 M RON | 1,45 M RON | 2,04 M RON | 2,68 M RON | 3,12 M RON |
| Venituri totale | 866,9 K RON | 1,16 M RON | 1,45 M RON | 2,04 M RON | 2,68 M RON | 3,12 M RON |
| Cheltuieli totale | 753,0 K RON | 915,7 K RON | 1,25 M RON | 1,74 M RON | 2,12 M RON | 2,66 M RON |
| Rezultat net | 105,2 K RON | 237,9 K RON | 181,2 K RON | 289,8 K RON | 543,0 K RON | 386,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 3,53 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,16 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,16 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,43 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 4,12 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 11,21 |
| Durata încasare (zile) | 33 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 152,8 K RON | 347,2 K RON | 44,0% |
| 2020 | 105,9 K RON | 488,2 K RON | 21,7% |
| 2021 | 211,7 K RON | 670,0 K RON | 31,6% |
| 2022 | 237,3 K RON | 785,4 K RON | 30,2% |
| 2023 | 155,7 K RON | 920,7 K RON | 16,9% |
| 2024 | 160,7 K RON | 661,8 K RON | 24,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 866,9 K RON | 1,16 M RON | 1,45 M RON | 2,04 M RON | 2,68 M RON | 3,12 M RON | ▲ 16,4% |
| Rezultat net | 105,2 K RON | 237,9 K RON | 181,2 K RON | 289,8 K RON | 543,0 K RON | 386,2 K RON | ▼ 28,9% |
| Total active | 347,2 K RON | 488,2 K RON | 670,0 K RON | 785,4 K RON | 920,7 K RON | 661,8 K RON | ▼ 28,1% |
| Capitaluri proprii | 194,4 K RON | 382,3 K RON | 458,3 K RON | 548,1 K RON | 765,0 K RON | 501,1 K RON | ▼ 34,5% |
| Datorii totale | 152,8 K RON | 105,9 K RON | 211,7 K RON | 237,3 K RON | 155,7 K RON | 160,7 K RON | ▲ 3,2% |
| Lichiditate curentă | 1,68 | 3,40 | 2,31 | 2,26 | 4,48 | 2,16 | ▼ 51,7% |
| Marjă netă (%) | 12,13 | 20,47 | 12,52 | 14,20 | 20,25 | 12,37 | ▼ 38,9% |
| Scor bonitate | 82 | 100 | 87 | 95 | 100 | 87 | ▼ 13,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (386,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.16), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,53 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.