Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SZŐCS HOUSE CONSTRUCT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Harghita, Sat Mădăraş, Comuna Mădăraş, MĂDĂRAŞ, 318, 537071
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 904 RON | −904 RON | −904 RON | 210 RON | 0 RON | 210 RON | −904 RON | 1.114 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 241.500 RON | 254.169 RON | 335.721 RON | −83.971 RON | −81.552 RON | 435.267 RON | 66.740 RON | 368.527 RON | −84.875 RON | 92.658 RON | 337.905 RON | 4.000 RON | 427.484 RON | 0 RON | 6 |
| 2024 | 268.600 RON | 303.741 RON | 332.612 RON | −31.557 RON | −28.871 RON | 427.510 RON | 42.066 RON | 385.444 RON | −116.432 RON | 141.132 RON | 339.955 RON | 4.500 RON | 402.810 RON | 0 RON | 5 |
| 2025 | 211.000 RON | 279.207 RON | 258.836 RON | 18.261 RON | 20.371 RON | 408.292 RON | 22.513 RON | 385.779 RON | −98.171 RON | 128.327 RON | 339.955 RON | 0 RON | 378.136 RON | 0 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Harghita, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Top format din 435 companii din județul Harghita. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−98.171 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 241,5 K RON | 268,6 K RON | 211,0 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 254,2 K RON | 303,7 K RON | 279,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 904 RON | 335,7 K RON | 332,6 K RON | 258,8 K RON |
| Rezultat net | −904 RON | −84,0 K RON | −31,6 K RON | 18,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 345,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,01 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,36 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,36 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 3,18 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,62 |
| Durata stocaj (zile) | 588 |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 1,1 K RON | 210 RON | 530,5% |
| 2023 | 92,7 K RON | 435,3 K RON | 21,3% |
| 2024 | 141,1 K RON | 427,5 K RON | 33,0% |
| 2025 | 128,3 K RON | 408,3 K RON | 31,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 241,5 K RON | 268,6 K RON | 211,0 K RON | ▼ 21,4% |
| Rezultat net | −904 RON | −84,0 K RON | −31,6 K RON | 18,3 K RON | ▲ 157,9% |
| Total active | 210 RON | 435,3 K RON | 427,5 K RON | 408,3 K RON | ▼ 4,5% |
| Capitaluri proprii | −904 RON | −84,9 K RON | −116,4 K RON | −98,2 K RON | ▲ 15,7% |
| Datorii totale | 1,1 K RON | 92,7 K RON | 141,1 K RON | 128,3 K RON | ▼ 9,1% |
| Lichiditate curentă | 0,19 | 3,98 | 2,73 | 3,01 | ▲ 10,1% |
| Marjă netă (%) | – | -34,77 | -11,75 | 8,65 | ▲ 173,6% |
| Scor bonitate | 22 | 41 | 49 | 67 | ▲ 36,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (18,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.01), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 345,3 K RON.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.