Publicitate

FLAMURA SA

CUI: 386930 J1991000536402 SA Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 386930
Cod înmatriculare J1991000536402
EUID ROONRC.J1991000536402
Data înmatriculării 1991-02-19
Formă juridică SA
Stare Funcțiune
Ani de activitate 35 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, LÂNĂRIEI, 90, 1, 4, camera 105

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 4
Sector: 4
Stradă: LÂNĂRIEI
Număr: 90
Etaj: 1
Completare adresă: camera 105

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 734.511 RON 557.074 RON 2.373.424 RON −1.816.350 RON −1.816.350 RON 1.386.571 RON 4.964 RON 1.381.607 RON 1.227.040 RON 159.531 RON 47.726 RON 387.348 RON 0 RON 0 RON 2
2024 195.354 RON 319.943 RON 765.253 RON −445.310 RON −445.310 RON 907.595 RON 3.704 RON 903.891 RON 766.508 RON 141.087 RON 30 RON 230.528 RON 0 RON 0 RON 1
2025 0 RON 86.168 RON 237.721 RON −151.553 RON −151.553 RON 749.504 RON 2.534 RON 746.970 RON 614.955 RON 134.549 RON 30 RON 240.254 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (4)

MARIN ADINA DANIELA
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului
CONSTANTIN FLORINA VIOLETA
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului
SATMARI TUDORIŢA
reprezentant al persoanei juridice
Bucureşti, România
Pagina administratorului
COROVIE SORINEL
administrator
Vâlcea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (30)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,201 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−151.553 RON)
Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
−151,6 K RON
Total Active 2025
749,5 K RON
Scor Bonitate
67/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 67/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 734,5 K RON 195,4 K RON 0 RON
Venituri totale 557,1 K RON 319,9 K RON 86,2 K RON
Cheltuieli totale 2,37 M RON 765,3 K RON 237,7 K RON
Rezultat net −1,82 M RON −445,3 K RON −151,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −424,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 5,55 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 5,55 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 3,77 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 5,57 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,5 K RON (0.3%)
Active circulante747,0 K RON (99.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri30 RON
Creanțe240,3 K RON
Numerar506,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
-20,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 159,5 K RON 1,39 M RON 11,5%
2024 141,1 K RON 907,6 K RON 15,6%
2025 134,5 K RON 749,5 K RON 18,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

67
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 734,5 K RON 195,4 K RON 0 RON
Rezultat net −1,82 M RON −445,3 K RON −151,6 K RON ▲ 66,0%
Total active 1,39 M RON 907,6 K RON 749,5 K RON ▼ 17,4%
Capitaluri proprii 1,23 M RON 766,5 K RON 615,0 K RON ▼ 19,8%
Datorii totale 159,5 K RON 141,1 K RON 134,5 K RON ▼ 4,6%
Lichiditate curentă 8,66 6,41 5,55 ▼ 13,3%
Marjă netă (%) -247,29 -227,95
Scor bonitate 64 64 67 ▲ 4,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Lichiditate curentă bună (5.55), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate