Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

TATARU SELECT SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ

CUI: 2064884 J1991001320279 SRL Neamţ, Loc. Bicaz, Oraş Bicaz
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 2064884
Cod înmatriculare J1991001320279
EUID ROONRC.J1991001320279
Data înmatriculării 1991-09-12
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune Mențiune ONRC: Capital neechilibrat ca urmare a denominării cf. legii nr. 101/2005
Ani de activitate 35 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Neamţ, Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Str. BARAJULUI, 3, 5650

Țară: România
Județ: Neamţ
Localitate: Loc. Bicaz, Oraş Bicaz
Sector: 0
Stradă: Str. BARAJULUI
Bloc: 3
Cod poștal: 5650

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 208.038 RON 208.038 RON 234.886 RON −28.928 RON −26.848 RON 229.550 RON 86.210 RON 143.340 RON −237.299 RON 466.849 RON 116.949 RON 20.836 RON 0 RON 0 RON 2
2020 226.509 RON 547.509 RON 241.810 RON 300.224 RON 305.699 RON 184.476 RON 86.210 RON 98.266 RON 62.926 RON 121.550 RON 78.623 RON 18.677 RON 0 RON 0 RON 2
2021 225.236 RON 225.236 RON 221.935 RON 1.049 RON 3.301 RON 166.320 RON 86.210 RON 80.110 RON 63.974 RON 102.346 RON 59.046 RON 18.946 RON 0 RON 0 RON 1
2022 275.372 RON 275.372 RON 268.221 RON 4.673 RON 7.151 RON 142.012 RON 89.546 RON 52.466 RON 68.647 RON 73.365 RON 30.297 RON 19.570 RON 0 RON 0 RON 1
2023 317.195 RON 317.196 RON 308.791 RON 7.150 RON 8.405 RON 123.802 RON 88.930 RON 34.872 RON 75.797 RON 48.005 RON 6.737 RON 18.682 RON 0 RON 0 RON 1
2024 316.423 RON 316.423 RON 314.705 RON 1.200 RON 1.718 RON 127.388 RON 88.314 RON 39.074 RON 76.997 RON 50.391 RON 17.103 RON 19.171 RON 0 RON 0 RON 1
2025 286.304 RON 286.304 RON 276.019 RON 8.154 RON 10.285 RON 111.423 RON 87.698 RON 23.725 RON 85.151 RON 26.272 RON 4.699 RON 18.407 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

TATARU ILIE
administrator
Neamţ, România
Pagina administratorului
TATARU MARIA
administrator
Neamţ, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 291 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.9) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
286,3 K RON
Rezultat Net 2025
8,2 K RON
Total Active 2025
111,4 K RON
Scor Bonitate
68/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 68/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 208,0 K RON 226,5 K RON 225,2 K RON 275,4 K RON 317,2 K RON 316,4 K RON 286,3 K RON
Venituri totale 208,0 K RON 547,5 K RON 225,2 K RON 275,4 K RON 317,2 K RON 316,4 K RON 286,3 K RON
Cheltuieli totale 234,9 K RON 241,8 K RON 221,9 K RON 268,2 K RON 308,8 K RON 314,7 K RON 276,0 K RON
Rezultat net −28,9 K RON 300,2 K RON 1,0 K RON 4,7 K RON 7,2 K RON 1,2 K RON 8,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 337,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,90 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,72 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,02 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 4,24 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate87,7 K RON (78.7%)
Active circulante23,7 K RON (21.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri4,7 K RON
Creanțe18,4 K RON
Numerar619 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 60,93
Durata stocaj (zile) 6
Rotație creanțe (ori/an) 15,55
Durata încasare (zile) 24

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
3,6%
Marjă netă
2,9%
ROA
7,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 466,8 K RON 229,6 K RON 203,4%
2020 121,6 K RON 184,5 K RON 65,9%
2021 102,3 K RON 166,3 K RON 61,5%
2022 73,4 K RON 142,0 K RON 51,7%
2023 48,0 K RON 123,8 K RON 38,8%
2024 50,4 K RON 127,4 K RON 39,6%
2025 26,3 K RON 111,4 K RON 23,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

68
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 208,0 K RON 226,5 K RON 225,2 K RON 275,4 K RON 317,2 K RON 316,4 K RON 286,3 K RON ▼ 9,5%
Rezultat net −28,9 K RON 300,2 K RON 1,0 K RON 4,7 K RON 7,2 K RON 1,2 K RON 8,2 K RON ▲ 579,5%
Total active 229,6 K RON 184,5 K RON 166,3 K RON 142,0 K RON 123,8 K RON 127,4 K RON 111,4 K RON ▼ 12,5%
Capitaluri proprii −237,3 K RON 62,9 K RON 64,0 K RON 68,6 K RON 75,8 K RON 77,0 K RON 85,2 K RON ▲ 10,6%
Datorii totale 466,8 K RON 121,6 K RON 102,3 K RON 73,4 K RON 48,0 K RON 50,4 K RON 26,3 K RON ▼ 47,9%
Lichiditate curentă 0,31 0,81 0,78 0,72 0,73 0,78 0,90 ▲ 16,5%
Marjă netă (%) -13,91 132,54 0,47 1,70 2,25 0,38 2,85 ▲ 650,0%
Scor bonitate 19 78 48 63 73 60 68 ▲ 13,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (8,2 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 337,4 K RON.

Riscuri identificate

  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.