Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ANGELS SRL
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Municipiul Iaşi, Sos. PACURARI, 55, 548, B, 4, 15
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 830.210 RON | 836.879 RON | 777.284 RON | 51.263 RON | 59.595 RON | 1.094.910 RON | 812.820 RON | 282.090 RON | 359.119 RON | 732.791 RON | 59.135 RON | 54.948 RON | 3.000 RON | 0 RON | 7 |
| 2020 | 1.003.465 RON | 1.031.035 RON | 889.083 RON | 132.285 RON | 141.952 RON | 1.257.134 RON | 786.251 RON | 470.883 RON | 491.404 RON | 765.730 RON | 68.730 RON | 22.770 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2021 | 1.013.559 RON | 1.020.081 RON | 864.063 RON | 146.517 RON | 156.018 RON | 1.353.246 RON | 753.605 RON | 599.641 RON | 637.921 RON | 715.325 RON | 64.258 RON | 15.098 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2022 | 2.411.593 RON | 2.427.277 RON | 1.995.688 RON | 410.717 RON | 431.589 RON | 1.429.057 RON | 740.767 RON | 688.290 RON | 1.049.778 RON | 379.279 RON | 78.511 RON | 27.584 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2023 | 1.033.887 RON | 1.053.511 RON | 802.075 RON | 242.492 RON | 251.436 RON | 1.534.658 RON | 724.347 RON | 810.311 RON | 1.292.470 RON | 242.188 RON | 111.976 RON | 43.014 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 735.200 RON | 753.276 RON | 657.676 RON | 77.063 RON | 95.600 RON | 1.387.952 RON | 710.380 RON | 677.572 RON | 1.369.277 RON | 18.675 RON | 100.707 RON | 4.747 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 316.129 RON | 332.950 RON | 336.287 RON | −8.227 RON | −3.337 RON | 1.302.777 RON | 696.413 RON | 606.364 RON | 1.267.718 RON | 35.059 RON | 100.270 RON | 1.939 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (43)
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 2829 Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5812 Activități de editare a ziarelor
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8425 Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
Top format din 214 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−8.227 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 830,2 K RON | 1,00 M RON | 1,01 M RON | 2,41 M RON | 1,03 M RON | 735,2 K RON | 316,1 K RON |
| Venituri totale | 836,9 K RON | 1,03 M RON | 1,02 M RON | 2,43 M RON | 1,05 M RON | 753,3 K RON | 333,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 777,3 K RON | 889,1 K RON | 864,1 K RON | 2,00 M RON | 802,1 K RON | 657,7 K RON | 336,3 K RON |
| Rezultat net | 51,3 K RON | 132,3 K RON | 146,5 K RON | 410,7 K RON | 242,5 K RON | 77,1 K RON | −8,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 755,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 17,30 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 14,44 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 14,38 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 37,16 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,15 |
| Durata stocaj (zile) | 116 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 163,04 |
| Durata încasare (zile) | 2 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 732,8 K RON | 1,09 M RON | 66,9% |
| 2020 | 765,7 K RON | 1,26 M RON | 60,9% |
| 2021 | 715,3 K RON | 1,35 M RON | 52,9% |
| 2022 | 379,3 K RON | 1,43 M RON | 26,5% |
| 2023 | 242,2 K RON | 1,53 M RON | 15,8% |
| 2024 | 18,7 K RON | 1,39 M RON | 1,4% |
| 2025 | 35,1 K RON | 1,30 M RON | 2,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 830,2 K RON | 1,00 M RON | 1,01 M RON | 2,41 M RON | 1,03 M RON | 735,2 K RON | 316,1 K RON | ▼ 57,0% |
| Rezultat net | 51,3 K RON | 132,3 K RON | 146,5 K RON | 410,7 K RON | 242,5 K RON | 77,1 K RON | −8,2 K RON | ▼ 110,7% |
| Total active | 1,09 M RON | 1,26 M RON | 1,35 M RON | 1,43 M RON | 1,53 M RON | 1,39 M RON | 1,30 M RON | ▼ 6,1% |
| Capitaluri proprii | 359,1 K RON | 491,4 K RON | 637,9 K RON | 1,05 M RON | 1,29 M RON | 1,37 M RON | 1,27 M RON | ▼ 7,4% |
| Datorii totale | 732,8 K RON | 765,7 K RON | 715,3 K RON | 379,3 K RON | 242,2 K RON | 18,7 K RON | 35,1 K RON | ▲ 87,7% |
| Lichiditate curentă | 0,39 | 0,61 | 0,84 | 1,81 | 3,35 | 36,28 | 17,30 | ▼ 52,3% |
| Marjă netă (%) | 6,17 | 13,18 | 14,46 | 17,03 | 23,45 | 10,48 | -2,60 | ▼ 124,8% |
| Scor bonitate | 55 | 78 | 73 | 95 | 87 | 87 | 57 | ▼ 34,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (17.3), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 755,1 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.