Publicitate

VITAL SRL

CUI: 1971818 J1991002257224 SRL Iaşi, Municipiul Iaşi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 1971818
Cod înmatriculare J1991002257224
EUID ROONRC.J1991002257224
Data înmatriculării 1991-12-20
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 35 ani

Adresă

România, Iaşi, Municipiul Iaşi, Valea Adâncă, 82, camera 1

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Municipiul Iaşi
Stradă: Valea Adâncă
Număr: 82
Completare adresă: camera 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 60.578 RON 74.738 RON 101.485 RON −27.495 RON −26.747 RON 225.823 RON 68.015 RON 157.808 RON −206.055 RON 431.878 RON 11.176 RON 21.303 RON 0 RON 0 RON 3
2020 0 RON 36 RON 83.807 RON −83.771 RON −83.771 RON 186.796 RON 52.413 RON 134.383 RON −289.827 RON 476.623 RON 11.176 RON 15.379 RON 0 RON 0 RON 2
2021 250.000 RON 284.734 RON 93.112 RON 188.775 RON 191.622 RON 268.373 RON 31.350 RON 237.023 RON −108.119 RON 376.492 RON 0 RON 159.839 RON 0 RON 0 RON 2
2022 295.000 RON 296.017 RON 88.885 RON 204.231 RON 207.132 RON 188.890 RON 18.617 RON 170.273 RON 96.112 RON 92.778 RON 0 RON 41.795 RON 0 RON 0 RON 2
2023 0 RON 34.632 RON 109.460 RON −75.122 RON −74.828 RON 63.219 RON 6.041 RON 57.178 RON 20.990 RON 42.229 RON 0 RON 15.768 RON 0 RON 0 RON 2
2024 107.600 RON 119.161 RON 101.930 RON 12.292 RON 17.231 RON 56.911 RON 13.598 RON 43.313 RON 33.283 RON 23.628 RON 0 RON 8.415 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

ELISEI ANA RALUCA
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului
ELISEI ALEXANDRU
administrator
Neamţ, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (40)

Raport Economico-Financiar

2019–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
107,6 K RON
Rezultat Net 2024
12,3 K RON
Total Active 2024
56,9 K RON
Scor Bonitate
90/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 90/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 201920202021202220232024
Cifra de afaceri 60,6 K RON 0 RON 250,0 K RON 295,0 K RON 0 RON 107,6 K RON
Venituri totale 74,7 K RON 36 RON 284,7 K RON 296,0 K RON 34,6 K RON 119,2 K RON
Cheltuieli totale 101,5 K RON 83,8 K RON 93,1 K RON 88,9 K RON 109,5 K RON 101,9 K RON
Rezultat net −27,5 K RON −83,8 K RON 188,8 K RON 204,2 K RON −75,1 K RON 12,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 146,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,83 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,83 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,48 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,41 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate13,6 K RON (23.9%)
Active circulante43,3 K RON (76.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe8,4 K RON
Numerar34,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 12,79
Durata încasare (zile) 29

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
16,0%
Marjă netă
11,4%
ROA
21,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 431,9 K RON 225,8 K RON 191,3%
2020 476,6 K RON 186,8 K RON 255,2%
2021 376,5 K RON 268,4 K RON 140,3%
2022 92,8 K RON 188,9 K RON 49,1%
2023 42,2 K RON 63,2 K RON 66,8%
2024 23,6 K RON 56,9 K RON 41,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

90
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 201920202021202220232024 YoY
Cifra de afaceri 60,6 K RON 0 RON 250,0 K RON 295,0 K RON 0 RON 107,6 K RON
Rezultat net −27,5 K RON −83,8 K RON 188,8 K RON 204,2 K RON −75,1 K RON 12,3 K RON ▲ 116,4%
Total active 225,8 K RON 186,8 K RON 268,4 K RON 188,9 K RON 63,2 K RON 56,9 K RON ▼ 10,0%
Capitaluri proprii −206,1 K RON −289,8 K RON −108,1 K RON 96,1 K RON 21,0 K RON 33,3 K RON ▲ 58,6%
Datorii totale 431,9 K RON 476,6 K RON 376,5 K RON 92,8 K RON 42,2 K RON 23,6 K RON ▼ 44,0%
Lichiditate curentă 0,37 0,28 0,63 1,84 1,35 1,83 ▲ 35,4%
Marjă netă (%) -45,39 75,51 69,23 11,42
Scor bonitate 19 15 55 95 45 90 ▲ 100,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (12,3 K RON).
  • Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 146,9 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.

Publicitate