Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

EUR PRODIMPEX SRL

CUI: 1437942 J1992000575394 SRL Vrancea, Municipiul Focşani
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 1437942
Cod înmatriculare J1992000575394
EUID ROONRC.J1992000575394
Data înmatriculării 1992-06-02
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 34 ani

Adresă

România, Vrancea, Municipiul Focşani, MIHAIL KOGĂLNICEANU, 25, 10, 21, 620036

Țară: România
Județ: Vrancea
Localitate: Municipiul Focşani
Stradă: MIHAIL KOGĂLNICEANU
Număr: 25
Bloc: 10
Apartament: 21
Cod poștal: 620036

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 25.520 RON 6.681 RON 18.839 RON 5.442 RON 20.078 RON 15.059 RON 3.761 RON 0 RON 0 RON 0
2020 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 33.243 RON 14.423 RON 18.820 RON 5.442 RON 27.801 RON 15.059 RON 3.761 RON 0 RON 0 RON 0
2021 0 RON 0 RON 6.542 RON −6.542 RON −6.542 RON 58.413 RON 34.642 RON 23.771 RON −1.100 RON 59.513 RON 19.506 RON 3.951 RON 0 RON 0 RON 0
2022 49.615 RON 49.616 RON 31.543 RON 16.585 RON 18.073 RON 59.281 RON 29.401 RON 29.880 RON 15.485 RON 43.796 RON 6.288 RON 1.337 RON 0 RON 0 RON 0
2023 38.187 RON 38.187 RON 30.683 RON 5.480 RON 7.504 RON 36.388 RON 25.095 RON 11.293 RON 20.965 RON 15.522 RON 3.966 RON 2.993 RON 0 RON 99 RON 0
2024 22.435 RON 22.435 RON 26.719 RON −4.284 RON −4.284 RON 65.159 RON 41.275 RON 23.884 RON 17.470 RON 47.728 RON 5.585 RON 5.016 RON 0 RON 39 RON 0
2025 58.774 RON 59.144 RON 39.111 RON 16.821 RON 20.033 RON 113.481 RON 91.613 RON 21.868 RON 34.291 RON 79.229 RON 13.069 RON 8.346 RON 0 RON 39 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

MOISE ELENA
administrator
Buzău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Vrancea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 60 companii din județul Vrancea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.28) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
58,8 K RON
Rezultat Net 2025
16,8 K RON
Total Active 2025
113,5 K RON
Scor Bonitate
68/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 68/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 49,6 K RON 38,2 K RON 22,4 K RON 58,8 K RON
Venituri totale 0 RON 0 RON 0 RON 49,6 K RON 38,2 K RON 22,4 K RON 59,1 K RON
Cheltuieli totale 0 RON 0 RON 6,5 K RON 31,5 K RON 30,7 K RON 26,7 K RON 39,1 K RON
Rezultat net 0 RON 0 RON −6,5 K RON 16,6 K RON 5,5 K RON −4,3 K RON 16,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 61,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,28 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,11 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,43 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate91,6 K RON (80.7%)
Active circulante21,9 K RON (19.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri13,1 K RON
Creanțe8,3 K RON
Numerar453 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 4,50
Durata stocaj (zile) 81
Rotație creanțe (ori/an) 7,04
Durata încasare (zile) 52

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
34,1%
Marjă netă
28,6%
ROA
14,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 20,1 K RON 25,5 K RON 78,7%
2020 27,8 K RON 33,2 K RON 83,6%
2021 59,5 K RON 58,4 K RON 101,9%
2022 43,8 K RON 59,3 K RON 73,9%
2023 15,5 K RON 36,4 K RON 42,7%
2024 47,7 K RON 65,2 K RON 73,3%
2025 79,2 K RON 113,5 K RON 69,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

68
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 49,6 K RON 38,2 K RON 22,4 K RON 58,8 K RON ▲ 162,0%
Rezultat net 0 RON 0 RON −6,5 K RON 16,6 K RON 5,5 K RON −4,3 K RON 16,8 K RON ▲ 492,6%
Total active 25,5 K RON 33,2 K RON 58,4 K RON 59,3 K RON 36,4 K RON 65,2 K RON 113,5 K RON ▲ 74,2%
Capitaluri proprii 5,4 K RON 5,4 K RON −1,1 K RON 15,5 K RON 21,0 K RON 17,5 K RON 34,3 K RON ▲ 96,3%
Datorii totale 20,1 K RON 27,8 K RON 59,5 K RON 43,8 K RON 15,5 K RON 47,7 K RON 79,2 K RON ▲ 66,0%
Lichiditate curentă 0,94 0,68 0,40 0,68 0,73 0,50 0,28 ▼ 44,8%
Marjă netă (%) – – – 33,43 14,35 -19,10 28,62 ▲ 249,8%
Scor bonitate 40 40 15 68 70 30 68 ▲ 126,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (16,8 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 61,2 K RON.

Riscuri identificate

  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.