Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SAVSOR TRANSCOM SRL
Date generale
Adresă
România, Bihor, Loc. Valea lui Mihai, Oraş Valea lui Mihai, Str. KAZINCZY FERENC, 22, 3768
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 9.265.078 RON | 9.375.331 RON | 9.072.011 RON | 262.560 RON | 303.320 RON | 5.459.554 RON | 3.334.367 RON | 2.125.187 RON | 3.523.307 RON | 1.936.247 RON | 262.284 RON | 1.720.423 RON | 0 RON | 0 RON | 36 |
| 2020 | 8.410.383 RON | 8.686.998 RON | 7.584.901 RON | 957.578 RON | 1.102.097 RON | 6.061.680 RON | 3.285.768 RON | 2.775.912 RON | 4.480.885 RON | 1.580.795 RON | 6.898 RON | 1.930.416 RON | 0 RON | 0 RON | 34 |
| 2021 | 7.836.760 RON | 9.067.519 RON | 8.517.582 RON | 472.258 RON | 549.937 RON | 7.050.875 RON | 4.243.130 RON | 2.807.745 RON | 4.953.143 RON | 2.110.431 RON | 22.620 RON | 1.790.147 RON | 0 RON | 12.699 RON | 29 |
| 2022 | 10.212.077 RON | 11.247.869 RON | 11.224.629 RON | −16.309 RON | 23.240 RON | 7.621.541 RON | 4.446.394 RON | 3.175.147 RON | 4.436.834 RON | 2.705.832 RON | 31.365 RON | 2.861.024 RON | 491.574 RON | 12.699 RON | 27 |
| 2023 | 11.399.238 RON | 11.998.156 RON | 11.285.651 RON | 610.660 RON | 712.505 RON | 9.677.422 RON | 5.252.788 RON | 4.424.634 RON | 5.047.494 RON | 4.151.053 RON | 81.821 RON | 4.038.326 RON | 491.574 RON | 12.699 RON | 30 |
| 2024 | 14.420.317 RON | 14.829.753 RON | 14.003.454 RON | 709.696 RON | 826.299 RON | 10.580.577 RON | 5.447.022 RON | 5.133.555 RON | 5.757.190 RON | 4.795.097 RON | 35.897 RON | 4.744.351 RON | 40.989 RON | 12.699 RON | 33 |
| 2025 | 16.413.840 RON | 16.970.627 RON | 16.879.093 RON | 55.809 RON | 91.534 RON | 12.325.904 RON | 6.576.975 RON | 5.748.929 RON | 5.712.999 RON | 6.571.916 RON | 37.699 RON | 5.451.776 RON | 40.989 RON | 0 RON | 34 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (18)
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 2,731 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.87) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9,27 M RON | 8,41 M RON | 7,84 M RON | 10,21 M RON | 11,40 M RON | 14,42 M RON | 16,41 M RON |
| Venituri totale | 9,38 M RON | 8,69 M RON | 9,07 M RON | 11,25 M RON | 12,00 M RON | 14,83 M RON | 16,97 M RON |
| Cheltuieli totale | 9,07 M RON | 7,58 M RON | 8,52 M RON | 11,22 M RON | 11,29 M RON | 14,00 M RON | 16,88 M RON |
| Rezultat net | 262,6 K RON | 957,6 K RON | 472,3 K RON | −16,3 K RON | 610,7 K RON | 709,7 K RON | 55,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 16,43 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,87 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,87 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,04 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,88 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 435,39 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,01 |
| Durata încasare (zile) | 121 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,94 M RON | 5,46 M RON | 35,5% |
| 2020 | 1,58 M RON | 6,06 M RON | 26,1% |
| 2021 | 2,11 M RON | 7,05 M RON | 29,9% |
| 2022 | 2,71 M RON | 7,62 M RON | 35,5% |
| 2023 | 4,15 M RON | 9,68 M RON | 42,9% |
| 2024 | 4,80 M RON | 10,58 M RON | 45,3% |
| 2025 | 6,57 M RON | 12,33 M RON | 53,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9,27 M RON | 8,41 M RON | 7,84 M RON | 10,21 M RON | 11,40 M RON | 14,42 M RON | 16,41 M RON | ▲ 13,8% |
| Rezultat net | 262,6 K RON | 957,6 K RON | 472,3 K RON | −16,3 K RON | 610,7 K RON | 709,7 K RON | 55,8 K RON | ▼ 92,1% |
| Total active | 5,46 M RON | 6,06 M RON | 7,05 M RON | 7,62 M RON | 9,68 M RON | 10,58 M RON | 12,33 M RON | ▲ 16,5% |
| Capitaluri proprii | 3,52 M RON | 4,48 M RON | 4,95 M RON | 4,44 M RON | 5,05 M RON | 5,76 M RON | 5,71 M RON | ▼ 0,8% |
| Datorii totale | 1,94 M RON | 1,58 M RON | 2,11 M RON | 2,71 M RON | 4,15 M RON | 4,80 M RON | 6,57 M RON | ▲ 37,1% |
| Lichiditate curentă | 1,10 | 1,76 | 1,33 | 1,17 | 1,07 | 1,07 | 0,87 | ▼ 18,3% |
| Marjă netă (%) | 2,83 | 11,39 | 6,03 | -0,16 | 5,36 | 4,92 | 0,34 | ▼ 93,1% |
| Scor bonitate | 67 | 90 | 65 | 54 | 80 | 80 | 55 | ▼ 31,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (55,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 16,43 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.