Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GLOBAL DEIA SRL
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Municipiul Constanţa, Str. STEFAN CEL MARE, 44, M16, C, 1, 72, 8700
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 134.798 RON | 134.798 RON | 86.377 RON | 46.385 RON | 48.421 RON | 73.534 RON | 46.437 RON | 27.097 RON | 67.080 RON | 6.906 RON | 0 RON | 8.348 RON | 0 RON | 452 RON | 1 |
| 2020 | 165.172 RON | 165.172 RON | 93.488 RON | 67.099 RON | 71.684 RON | 138.036 RON | 41.989 RON | 96.047 RON | 134.178 RON | 4.111 RON | 0 RON | 89.216 RON | 0 RON | 253 RON | 0 |
| 2021 | 217.989 RON | 217.989 RON | 60.372 RON | 151.862 RON | 157.617 RON | 286.808 RON | 42.568 RON | 244.240 RON | 286.040 RON | 1.021 RON | 32.922 RON | 210.436 RON | 0 RON | 253 RON | 0 |
| 2022 | 245.077 RON | 245.077 RON | 110.860 RON | 127.011 RON | 134.217 RON | 164.893 RON | 40.768 RON | 124.125 RON | 154.523 RON | 10.370 RON | 0 RON | 120.453 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 320.159 RON | 320.159 RON | 175.421 RON | 141.789 RON | 144.738 RON | 208.316 RON | 43.868 RON | 164.448 RON | 173.712 RON | 34.604 RON | 48 RON | 140.535 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 432.888 RON | 432.888 RON | 434.107 RON | −2.132 RON | −1.219 RON | 139.112 RON | 75.138 RON | 63.974 RON | 39.553 RON | 99.559 RON | 19.576 RON | 16.840 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 443.119 RON | 443.119 RON | 336.986 RON | 88.826 RON | 106.133 RON | 112.607 RON | 49.493 RON | 63.114 RON | 50.674 RON | 61.933 RON | 13.173 RON | 19.909 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (19)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 9112 Activități ale arhivelor
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6920 — Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Top format din 654 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 134,8 K RON | 165,2 K RON | 218,0 K RON | 245,1 K RON | 320,2 K RON | 432,9 K RON | 443,1 K RON |
| Venituri totale | 134,8 K RON | 165,2 K RON | 218,0 K RON | 245,1 K RON | 320,2 K RON | 432,9 K RON | 443,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 86,4 K RON | 93,5 K RON | 60,4 K RON | 110,9 K RON | 175,4 K RON | 434,1 K RON | 337,0 K RON |
| Rezultat net | 46,4 K RON | 67,1 K RON | 151,9 K RON | 127,0 K RON | 141,8 K RON | −2,1 K RON | 88,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 503,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,02 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,81 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,48 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,82 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 33,64 |
| Durata stocaj (zile) | 11 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 22,26 |
| Durata încasare (zile) | 16 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 6,9 K RON | 73,5 K RON | 9,4% |
| 2020 | 4,1 K RON | 138,0 K RON | 3,0% |
| 2021 | 1,0 K RON | 286,8 K RON | 0,4% |
| 2022 | 10,4 K RON | 164,9 K RON | 6,3% |
| 2023 | 34,6 K RON | 208,3 K RON | 16,6% |
| 2024 | 99,6 K RON | 139,1 K RON | 71,6% |
| 2025 | 61,9 K RON | 112,6 K RON | 55,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 134,8 K RON | 165,2 K RON | 218,0 K RON | 245,1 K RON | 320,2 K RON | 432,9 K RON | 443,1 K RON | ▲ 2,4% |
| Rezultat net | 46,4 K RON | 67,1 K RON | 151,9 K RON | 127,0 K RON | 141,8 K RON | −2,1 K RON | 88,8 K RON | ▲ 4.266,3% |
| Total active | 73,5 K RON | 138,0 K RON | 286,8 K RON | 164,9 K RON | 208,3 K RON | 139,1 K RON | 112,6 K RON | ▼ 19,1% |
| Capitaluri proprii | 67,1 K RON | 134,2 K RON | 286,0 K RON | 154,5 K RON | 173,7 K RON | 39,6 K RON | 50,7 K RON | ▲ 28,1% |
| Datorii totale | 6,9 K RON | 4,1 K RON | 1,0 K RON | 10,4 K RON | 34,6 K RON | 99,6 K RON | 61,9 K RON | ▼ 37,8% |
| Lichiditate curentă | 3,92 | 23,36 | 239,22 | 11,97 | 4,75 | 0,64 | 1,02 | ▲ 58,6% |
| Marjă netă (%) | 34,41 | 40,62 | 69,66 | 51,82 | 44,29 | -0,49 | 20,05 | ▲ 4.191,8% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 100 | 87 | 95 | 37 | 80 | ▲ 116,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (88,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 503,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.