Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
AGRES PROD SRL
Date generale
Adresă
România, Neamţ, Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Str. MIHAI EMINESCU, M9, B, 2, 17, 5675
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 610.480 RON | 630.480 RON | 623.370 RON | 805 RON | 7.110 RON | 225.024 RON | 74.062 RON | 150.962 RON | 163.207 RON | 61.817 RON | 147.439 RON | 420 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2020 | 478.199 RON | 478.199 RON | 457.940 RON | 17.064 RON | 20.259 RON | 270.717 RON | 68.068 RON | 202.649 RON | 180.271 RON | 90.446 RON | 194.001 RON | 205 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2021 | 568.986 RON | 588.986 RON | 582.256 RON | 2.481 RON | 6.730 RON | 265.028 RON | 63.739 RON | 201.289 RON | 182.752 RON | 82.276 RON | 193.570 RON | 1.331 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2022 | 771.921 RON | 791.921 RON | 780.350 RON | 3.810 RON | 11.571 RON | 194.829 RON | 59.410 RON | 135.419 RON | 116.562 RON | 78.267 RON | 127.967 RON | 205 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2023 | 840.096 RON | 842.648 RON | 828.458 RON | 5.763 RON | 14.190 RON | 191.642 RON | 55.082 RON | 136.560 RON | 122.325 RON | 69.317 RON | 110.742 RON | 205 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 742.403 RON | 766.779 RON | 747.840 RON | 864 RON | 18.939 RON | 174.256 RON | 51.187 RON | 123.069 RON | 123.189 RON | 51.067 RON | 89.330 RON | 3.703 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 683.589 RON | 693.680 RON | 676.835 RON | 504 RON | 16.845 RON | 163.729 RON | 48.806 RON | 114.923 RON | 123.693 RON | 55.536 RON | 43.337 RON | 2.956 RON | 0 RON | 15.500 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 858 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 610,5 K RON | 478,2 K RON | 569,0 K RON | 771,9 K RON | 840,1 K RON | 742,4 K RON | 683,6 K RON |
| Venituri totale | 630,5 K RON | 478,2 K RON | 589,0 K RON | 791,9 K RON | 842,6 K RON | 766,8 K RON | 693,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 623,4 K RON | 457,9 K RON | 582,3 K RON | 780,4 K RON | 828,5 K RON | 747,8 K RON | 676,8 K RON |
| Rezultat net | 805 RON | 17,1 K RON | 2,5 K RON | 3,8 K RON | 5,8 K RON | 864 RON | 504 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 816,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,07 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,29 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 1,24 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,95 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 15,77 |
| Durata stocaj (zile) | 23 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 231,25 |
| Durata încasare (zile) | 2 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 61,8 K RON | 225,0 K RON | 27,5% |
| 2020 | 90,4 K RON | 270,7 K RON | 33,4% |
| 2021 | 82,3 K RON | 265,0 K RON | 31,0% |
| 2022 | 78,3 K RON | 194,8 K RON | 40,2% |
| 2023 | 69,3 K RON | 191,6 K RON | 36,2% |
| 2024 | 51,1 K RON | 174,3 K RON | 29,3% |
| 2025 | 55,5 K RON | 163,7 K RON | 33,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 610,5 K RON | 478,2 K RON | 569,0 K RON | 771,9 K RON | 840,1 K RON | 742,4 K RON | 683,6 K RON | ▼ 7,9% |
| Rezultat net | 805 RON | 17,1 K RON | 2,5 K RON | 3,8 K RON | 5,8 K RON | 864 RON | 504 RON | ▼ 41,7% |
| Total active | 225,0 K RON | 270,7 K RON | 265,0 K RON | 194,8 K RON | 191,6 K RON | 174,3 K RON | 163,7 K RON | ▼ 6,0% |
| Capitaluri proprii | 163,2 K RON | 180,3 K RON | 182,8 K RON | 116,6 K RON | 122,3 K RON | 123,2 K RON | 123,7 K RON | ▲ 0,4% |
| Datorii totale | 61,8 K RON | 90,4 K RON | 82,3 K RON | 78,3 K RON | 69,3 K RON | 51,1 K RON | 55,5 K RON | ▲ 8,8% |
| Lichiditate curentă | 2,44 | 2,24 | 2,45 | 1,73 | 1,97 | 2,41 | 2,07 | ▼ 14,1% |
| Marjă netă (%) | 0,13 | 3,57 | 0,44 | 0,49 | 0,69 | 0,12 | 0,07 | ▼ 41,7% |
| Scor bonitate | 77 | 77 | 85 | 80 | 85 | 77 | 70 | ▼ 9,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (504 RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.07), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 816,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.