Publicitate

ESCULAP SRL

CUI: 4037070 J1993000608303 SRL Satu Mare, Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 4037070
Cod înmatriculare J1993000608303
EUID ROONRC.J1993000608303
Data înmatriculării 1993-04-30
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 33 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Satu Mare, Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Str. PRINCIPALA, 175, 3939

Țară: România
Județ: Satu Mare
Localitate: Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti
Sector: 0
Stradă: Str. PRINCIPALA
Număr: 175
Cod poștal: 3939

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 115.263 RON 115.275 RON 166.015 RON −50.740 RON −50.740 RON 55.294 RON 0 RON 55.294 RON 25.228 RON 30.066 RON 16.515 RON 12.593 RON 0 RON 0 RON 0
2024 356.016 RON 356.025 RON 325.255 RON 30.770 RON 30.770 RON 504.567 RON 3.833 RON 500.734 RON 55.998 RON 448.869 RON 149.916 RON 143.974 RON 0 RON 300 RON 1
2025 1.507.904 RON 1.507.958 RON 1.262.788 RON 214.768 RON 245.170 RON 942.861 RON 3.250 RON 939.611 RON 269.289 RON 673.572 RON 220.955 RON 349.457 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

BEREȘ-ILUȚIU SEBASTIAN
administrator
Maramureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Satu Mare, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 56 companii din județul Satu Mare. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,51 M RON
Rezultat Net 2025
214,8 K RON
Total Active 2025
942,9 K RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 115,3 K RON 356,0 K RON 1,51 M RON
Venituri totale 115,3 K RON 356,0 K RON 1,51 M RON
Cheltuieli totale 166,0 K RON 325,3 K RON 1,26 M RON
Rezultat net −50,7 K RON 30,8 K RON 214,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,05 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,40 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,07 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,55 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,40 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate3,3 K RON (0.3%)
Active circulante939,6 K RON (99.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri221,0 K RON
Creanțe349,5 K RON
Numerar369,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 6,82
Durata stocaj (zile) 54
Rotație creanțe (ori/an) 4,31
Durata încasare (zile) 85

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
16,3%
Marjă netă
14,2%
ROA
22,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 30,1 K RON 55,3 K RON 54,4%
2024 448,9 K RON 504,6 K RON 89,0%
2025 673,6 K RON 942,9 K RON 71,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 115,3 K RON 356,0 K RON 1,51 M RON ▲ 323,5%
Rezultat net −50,7 K RON 30,8 K RON 214,8 K RON ▲ 598,0%
Total active 55,3 K RON 504,6 K RON 942,9 K RON ▲ 86,9%
Capitaluri proprii 25,2 K RON 56,0 K RON 269,3 K RON ▲ 380,9%
Datorii totale 30,1 K RON 448,9 K RON 673,6 K RON ▲ 50,1%
Lichiditate curentă 1,84 1,12 1,40 ▲ 25,1%
Marjă netă (%) -44,02 8,64 14,24 ▲ 64,8%
Scor bonitate 54 70 80 ▲ 14,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (214,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,05 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate