Publicitate

ITALROM SRL

CUI: 4854146 J1993002770170 SRL Galaţi, Municipiul Galaţi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 4854146
Cod înmatriculare J1993002770170
EUID ROONRC.J1993002770170
Data înmatriculării 1993-11-04
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 33 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Galaţi, Municipiul Galaţi, ARCAŞILOR, 98, 800198

Țară: România
Județ: Galaţi
Localitate: Municipiul Galaţi
Stradă: ARCAŞILOR
Număr: 98
Cod poștal: 800198

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 11.314 RON −11.314 RON −11.314 RON 642.759 RON 642.759 RON 0 RON 230.467 RON 412.292 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2020 14.094 RON 14.094 RON 21.393 RON −7.722 RON −7.299 RON 676.442 RON 655.094 RON 21.348 RON 222.745 RON 448.697 RON 0 RON 19.094 RON 5.000 RON 0 RON 0
2021 90.379 RON 90.379 RON 106.371 RON −17.302 RON −15.992 RON 706.221 RON 665.214 RON 41.007 RON 205.444 RON 495.777 RON 13.119 RON 19.094 RON 5.000 RON 0 RON 1
2022 67.880 RON 75.147 RON 120.489 RON −46.010 RON −45.342 RON 681.852 RON 664.444 RON 17.408 RON 159.434 RON 522.418 RON 15.990 RON 467 RON 0 RON 0 RON 2
2023 237.718 RON 287.861 RON 270.822 RON 14.219 RON 17.039 RON 752.541 RON 667.704 RON 84.837 RON 173.653 RON 578.888 RON 22.354 RON 37.684 RON 0 RON 0 RON 3
2024 68.381 RON 107.829 RON 105.533 RON 1.346 RON 2.296 RON 877.385 RON 697.126 RON 180.259 RON 174.999 RON 702.386 RON 25.679 RON 134.478 RON 0 RON 0 RON 1
2025 213.910 RON 213.935 RON 170.382 RON 41.567 RON 43.553 RON 1.905.449 RON 1.563.054 RON 342.395 RON 1.016.152 RON 889.297 RON 48.178 RON 276.070 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

BASALIC GABRIEL GEORGE
administrator
Galaţi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (26)

Lideri din domeniu

Top companii din Galaţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 775 companii din județul Galaţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.39) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
213,9 K RON
Rezultat Net 2025
41,6 K RON
Total Active 2025
1,91 M RON
Scor Bonitate
78/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 78/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 14,1 K RON 90,4 K RON 67,9 K RON 237,7 K RON 68,4 K RON 213,9 K RON
Venituri totale 0 RON 14,1 K RON 90,4 K RON 75,1 K RON 287,9 K RON 107,8 K RON 213,9 K RON
Cheltuieli totale 11,3 K RON 21,4 K RON 106,4 K RON 120,5 K RON 270,8 K RON 105,5 K RON 170,4 K RON
Rezultat net −11,3 K RON −7,7 K RON −17,3 K RON −46,0 K RON 14,2 K RON 1,3 K RON 41,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 227,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,39 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,33 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,02 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,14 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,56 M RON (82%)
Active circulante342,4 K RON (18%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri48,2 K RON
Creanțe276,1 K RON
Numerar18,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 4,44
Durata stocaj (zile) 82
Rotație creanțe (ori/an) 0,77
Durata încasare (zile) 471

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
20,4%
Marjă netă
19,4%
ROA
2,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 412,3 K RON 642,8 K RON 64,1%
2020 448,7 K RON 676,4 K RON 66,3%
2021 495,8 K RON 706,2 K RON 70,2%
2022 522,4 K RON 681,9 K RON 76,6%
2023 578,9 K RON 752,5 K RON 76,9%
2024 702,4 K RON 877,4 K RON 80,1%
2025 889,3 K RON 1,91 M RON 46,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

78
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 14,1 K RON 90,4 K RON 67,9 K RON 237,7 K RON 68,4 K RON 213,9 K RON ▲ 212,8%
Rezultat net −11,3 K RON −7,7 K RON −17,3 K RON −46,0 K RON 14,2 K RON 1,3 K RON 41,6 K RON ▲ 2.988,2%
Total active 642,8 K RON 676,4 K RON 706,2 K RON 681,9 K RON 752,5 K RON 877,4 K RON 1,91 M RON ▲ 117,2%
Capitaluri proprii 230,5 K RON 222,7 K RON 205,4 K RON 159,4 K RON 173,7 K RON 175,0 K RON 1,02 M RON ▲ 480,7%
Datorii totale 412,3 K RON 448,7 K RON 495,8 K RON 522,4 K RON 578,9 K RON 702,4 K RON 889,3 K RON ▲ 26,6%
Lichiditate curentă 0,00 0,05 0,08 0,03 0,15 0,26 0,39 ▲ 50,0%
Marjă netă (%) -54,79 -19,14 -67,78 5,98 1,97 19,43 ▲ 886,3%
Scor bonitate 40 45 40 25 63 45 78 ▲ 73,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (41,6 K RON).
  • Scorul de bonitate de 78/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 227,1 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate