Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ELECTRIC DREAMS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, BERCENI, 183, 41913, 4, CLADIREA C4, SUPRAFATA 17,1 MP
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 7.600 RON | 7.650 RON | 6.577 RON | 845 RON | 1.073 RON | 5.000 RON | 1.379 RON | 3.621 RON | 4.703 RON | 297 RON | 75 RON | 9 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 9.200 RON | 9.200 RON | 8.870 RON | 59 RON | 330 RON | 4.970 RON | 613 RON | 4.357 RON | 4.761 RON | 209 RON | 0 RON | 1.509 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 8.900 RON | 8.900 RON | 11.423 RON | −2.785 RON | −2.523 RON | 2.095 RON | 299 RON | 1.796 RON | 1.976 RON | 514 RON | 0 RON | 859 RON | 0 RON | 395 RON | 0 |
| 2022 | 9.400 RON | 9.400 RON | 9.092 RON | 31 RON | 308 RON | 2.659 RON | 314 RON | 2.345 RON | 2.006 RON | 890 RON | 0 RON | 509 RON | 0 RON | 237 RON | 1 |
| 2023 | 5.400 RON | 5.400 RON | 6.421 RON | −1.021 RON | −1.021 RON | 2.845 RON | 360 RON | 2.485 RON | 985 RON | 1.939 RON | 0 RON | 2.079 RON | 0 RON | 79 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 2.327 RON | −2.327 RON | −2.327 RON | 9 RON | 0 RON | 9 RON | −1.341 RON | 1.350 RON | 0 RON | 9 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 2.500 RON | 2.500 RON | 472 RON | 1.933 RON | 2.028 RON | 2.537 RON | 0 RON | 2.537 RON | 592 RON | 1.945 RON | 0 RON | 9 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4321 — Lucrări de instalații electrice
Top format din 1,810 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7,6 K RON | 9,2 K RON | 8,9 K RON | 9,4 K RON | 5,4 K RON | 0 RON | 2,5 K RON |
| Venituri totale | 7,7 K RON | 9,2 K RON | 8,9 K RON | 9,4 K RON | 5,4 K RON | 0 RON | 2,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 6,6 K RON | 8,9 K RON | 11,4 K RON | 9,1 K RON | 6,4 K RON | 2,3 K RON | 472 RON |
| Rezultat net | 845 RON | 59 RON | −2,8 K RON | 31 RON | −1,0 K RON | −2,3 K RON | 1,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 829 RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,30 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,30 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 1,30 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,30 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 277,78 |
| Durata încasare (zile) | 1 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 297 RON | 5,0 K RON | 5,9% |
| 2020 | 209 RON | 5,0 K RON | 4,2% |
| 2021 | 514 RON | 2,1 K RON | 24,5% |
| 2022 | 890 RON | 2,7 K RON | 33,5% |
| 2023 | 1,9 K RON | 2,8 K RON | 68,2% |
| 2024 | 1,4 K RON | 9 RON | 15.000,0% |
| 2025 | 1,9 K RON | 2,5 K RON | 76,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7,6 K RON | 9,2 K RON | 8,9 K RON | 9,4 K RON | 5,4 K RON | 0 RON | 2,5 K RON | – |
| Rezultat net | 845 RON | 59 RON | −2,8 K RON | 31 RON | −1,0 K RON | −2,3 K RON | 1,9 K RON | ▲ 183,1% |
| Total active | 5,0 K RON | 5,0 K RON | 2,1 K RON | 2,7 K RON | 2,8 K RON | 9 RON | 2,5 K RON | ▲ 28.088,9% |
| Capitaluri proprii | 4,7 K RON | 4,8 K RON | 2,0 K RON | 2,0 K RON | 985 RON | −1,3 K RON | 592 RON | ▲ 144,1% |
| Datorii totale | 297 RON | 209 RON | 514 RON | 890 RON | 1,9 K RON | 1,4 K RON | 1,9 K RON | ▲ 44,1% |
| Lichiditate curentă | 12,19 | 20,85 | 3,49 | 2,63 | 1,28 | 0,01 | 1,30 | ▲ 19.368,7% |
| Marjă netă (%) | 11,12 | 0,64 | -31,29 | 0,33 | -18,91 | – | 77,32 | – |
| Scor bonitate | 87 | 85 | 57 | 85 | 42 | 15 | 75 | ▲ 400,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.