Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MARBO COM SRL
Date generale
Adresă
România, Suceava, Sat Mănăstirea Humorului, Comuna Mănăstirea Humorului, Str. STEFAN CEL MARE, 136, 5911
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 317.738 RON | 319.811 RON | 289.392 RON | 27.221 RON | 30.419 RON | 137.260 RON | 3.798 RON | 133.462 RON | 125.899 RON | 11.361 RON | 103.598 RON | 517 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 349.669 RON | 349.669 RON | 331.090 RON | 15.082 RON | 18.579 RON | 165.631 RON | 3.798 RON | 161.833 RON | 140.981 RON | 24.650 RON | 148.270 RON | 4.464 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 455.322 RON | 455.322 RON | 473.070 RON | −22.301 RON | −17.748 RON | 194.110 RON | 3.798 RON | 190.312 RON | 118.680 RON | 75.430 RON | 184.960 RON | 2.864 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 565.099 RON | 565.447 RON | 547.675 RON | 12.118 RON | 17.772 RON | 249.021 RON | 7.410 RON | 241.611 RON | 130.798 RON | 118.223 RON | 231.799 RON | 3.929 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 725.036 RON | 725.830 RON | 705.393 RON | 13.511 RON | 20.437 RON | 256.255 RON | 6.402 RON | 249.853 RON | 144.309 RON | 111.946 RON | 228.988 RON | 3.788 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 817.825 RON | 823.648 RON | 821.896 RON | 827 RON | 1.752 RON | 243.163 RON | 5.394 RON | 237.769 RON | 145.136 RON | 98.027 RON | 225.017 RON | 3.087 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 963.295 RON | 968.632 RON | 955.959 RON | 9.711 RON | 12.673 RON | 220.359 RON | 4.386 RON | 215.973 RON | 154.847 RON | 65.512 RON | 208.004 RON | 2.445 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Suceava, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 1,301 companii din județul Suceava. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 317,7 K RON | 349,7 K RON | 455,3 K RON | 565,1 K RON | 725,0 K RON | 817,8 K RON | 963,3 K RON |
| Venituri totale | 319,8 K RON | 349,7 K RON | 455,3 K RON | 565,4 K RON | 725,8 K RON | 823,6 K RON | 968,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 289,4 K RON | 331,1 K RON | 473,1 K RON | 547,7 K RON | 705,4 K RON | 821,9 K RON | 956,0 K RON |
| Rezultat net | 27,2 K RON | 15,1 K RON | −22,3 K RON | 12,1 K RON | 13,5 K RON | 827 RON | 9,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,05 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,30 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,12 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,08 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,36 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 4,63 |
| Durata stocaj (zile) | 79 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 393,99 |
| Durata încasare (zile) | 1 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 11,4 K RON | 137,3 K RON | 8,3% |
| 2020 | 24,7 K RON | 165,6 K RON | 14,9% |
| 2021 | 75,4 K RON | 194,1 K RON | 38,9% |
| 2022 | 118,2 K RON | 249,0 K RON | 47,5% |
| 2023 | 111,9 K RON | 256,3 K RON | 43,7% |
| 2024 | 98,0 K RON | 243,2 K RON | 40,3% |
| 2025 | 65,5 K RON | 220,4 K RON | 29,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 317,7 K RON | 349,7 K RON | 455,3 K RON | 565,1 K RON | 725,0 K RON | 817,8 K RON | 963,3 K RON | ▲ 17,8% |
| Rezultat net | 27,2 K RON | 15,1 K RON | −22,3 K RON | 12,1 K RON | 13,5 K RON | 827 RON | 9,7 K RON | ▲ 1.074,2% |
| Total active | 137,3 K RON | 165,6 K RON | 194,1 K RON | 249,0 K RON | 256,3 K RON | 243,2 K RON | 220,4 K RON | ▼ 9,4% |
| Capitaluri proprii | 125,9 K RON | 141,0 K RON | 118,7 K RON | 130,8 K RON | 144,3 K RON | 145,1 K RON | 154,8 K RON | ▲ 6,7% |
| Datorii totale | 11,4 K RON | 24,7 K RON | 75,4 K RON | 118,2 K RON | 111,9 K RON | 98,0 K RON | 65,5 K RON | ▼ 33,2% |
| Lichiditate curentă | 11,75 | 6,57 | 2,52 | 2,04 | 2,23 | 2,43 | 3,30 | ▲ 35,9% |
| Marjă netă (%) | 8,57 | 4,31 | -4,90 | 2,14 | 1,86 | 0,10 | 1,01 | ▲ 910,0% |
| Scor bonitate | 82 | 77 | 64 | 85 | 90 | 85 | 90 | ▲ 5,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (9,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.3), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,05 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.