CASA DE COMENZI ATHENEUM SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, Calea VICTORIEI, 91-93, P, camera 1, 39341, 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 657.733 RON | 665.929 RON | 518.467 RON | 140.797 RON | 147.462 RON | 1.804.982 RON | 371.338 RON | 1.433.644 RON | 492.703 RON | 1.312.279 RON | 1.325.819 RON | 52.800 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 629.668 RON | 713.963 RON | 719.277 RON | −20.607 RON | −5.314 RON | 1.900.965 RON | 301.120 RON | 1.599.845 RON | 473.836 RON | 1.427.129 RON | 1.475.696 RON | 75.387 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 524.066 RON | 722.249 RON | 511.630 RON | 171.553 RON | 210.619 RON | 2.203.973 RON | 315.133 RON | 1.888.840 RON | 645.389 RON | 1.560.111 RON | 1.808.627 RON | 79.121 RON | 0 RON | 1.527 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4777 — Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
Top format din 232 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 657,7 K RON | 629,7 K RON | 524,1 K RON |
| Venituri totale | 665,9 K RON | 714,0 K RON | 722,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 518,5 K RON | 719,3 K RON | 511,6 K RON |
| Rezultat net | 140,8 K RON | −20,6 K RON | 171,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 470,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,21 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,05 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,41 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,29 |
| Durata stocaj (zile) | 1.260 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,62 |
| Durata încasare (zile) | 55 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 1,31 M RON | 1,80 M RON | 72,7% |
| 2024 | 1,43 M RON | 1,90 M RON | 75,1% |
| 2025 | 1,56 M RON | 2,20 M RON | 70,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 657,7 K RON | 629,7 K RON | 524,1 K RON | ▼ 16,8% |
| Rezultat net | 140,8 K RON | −20,6 K RON | 171,6 K RON | ▲ 932,5% |
| Total active | 1,80 M RON | 1,90 M RON | 2,20 M RON | ▲ 15,9% |
| Capitaluri proprii | 492,7 K RON | 473,8 K RON | 645,4 K RON | ▲ 36,2% |
| Datorii totale | 1,31 M RON | 1,43 M RON | 1,56 M RON | ▲ 9,3% |
| Lichiditate curentă | 1,09 | 1,12 | 1,21 | ▲ 8,0% |
| Marjă netă (%) | 21,41 | -3,27 | 32,73 | ▲ 1.100,9% |
| Scor bonitate | 67 | 44 | 75 | ▲ 70,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (171,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.