Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PET PERS INVEST SRL
Date generale
Adresă
România, Dolj, Sat Coţofenii din Dos, Comuna Coţofenii din Dos, NICU IOVIPALE, 82, 207210
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 2.336.039 RON | 5.443.398 RON | 4.991.301 RON | 440.737 RON | 452.097 RON | 8.362.384 RON | 3.821.727 RON | 4.540.657 RON | 4.993.573 RON | 1.132.231 RON | 2.771.266 RON | 1.448.944 RON | 2.236.580 RON | 0 RON | 14 |
| 2020 | 5.815.650 RON | 6.918.084 RON | 5.448.175 RON | 1.466.477 RON | 1.469.909 RON | 12.462.990 RON | 5.369.746 RON | 7.093.244 RON | 6.323.210 RON | 4.199.809 RON | 2.121.900 RON | 1.738.406 RON | 1.939.971 RON | 0 RON | 16 |
| 2021 | 4.150.011 RON | 7.821.465 RON | 7.298.458 RON | 514.751 RON | 523.007 RON | 13.165.370 RON | 6.550.774 RON | 6.614.596 RON | 6.786.908 RON | 4.828.355 RON | 4.385.377 RON | 322.120 RON | 1.550.107 RON | 0 RON | 16 |
| 2022 | 4.165.254 RON | 9.425.053 RON | 8.832.880 RON | 577.398 RON | 592.173 RON | 16.752.367 RON | 8.774.504 RON | 7.977.863 RON | 7.335.906 RON | 8.086.374 RON | 7.229.116 RON | 501.953 RON | 1.330.087 RON | 0 RON | 16 |
| 2023 | 4.645.719 RON | 9.448.925 RON | 9.123.308 RON | 273.979 RON | 325.617 RON | 19.520.455 RON | 9.145.942 RON | 10.374.513 RON | 7.657.044 RON | 10.853.790 RON | 8.762.688 RON | 1.048.281 RON | 1.009.621 RON | 0 RON | 13 |
| 2024 | 8.987.035 RON | 7.528.138 RON | 7.412.574 RON | 93.594 RON | 115.564 RON | 16.168.003 RON | 8.187.244 RON | 7.980.759 RON | 7.732.160 RON | 7.622.091 RON | 6.563.201 RON | 1.146.195 RON | 813.752 RON | 0 RON | 11 |
| 2025 | 6.758.601 RON | 7.161.009 RON | 7.130.806 RON | 16.892 RON | 30.203 RON | 13.417.424 RON | 7.369.891 RON | 6.047.533 RON | 7.749.052 RON | 5.009.772 RON | 4.525.263 RON | 1.459.200 RON | 658.600 RON | 0 RON | 11 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (18)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 1061 Fabricarea produselor de morărit
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 3513 Transportul energiei electrice
- 3515 Comercializarea energiei electrice
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 9319 Alte activități sportive n.c.a
Lideri din domeniu
Top companii din Dolj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0111 — Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
Top format din 476 companii din județul Dolj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,34 M RON | 5,82 M RON | 4,15 M RON | 4,17 M RON | 4,65 M RON | 8,99 M RON | 6,76 M RON |
| Venituri totale | 5,44 M RON | 6,92 M RON | 7,82 M RON | 9,43 M RON | 9,45 M RON | 7,53 M RON | 7,16 M RON |
| Cheltuieli totale | 4,99 M RON | 5,45 M RON | 7,30 M RON | 8,83 M RON | 9,12 M RON | 7,41 M RON | 7,13 M RON |
| Rezultat net | 440,7 K RON | 1,47 M RON | 514,8 K RON | 577,4 K RON | 274,0 K RON | 93,6 K RON | 16,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 8,14 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,21 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,30 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,68 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,49 |
| Durata stocaj (zile) | 244 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,63 |
| Durata încasare (zile) | 79 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,13 M RON | 8,36 M RON | 13,5% |
| 2020 | 4,20 M RON | 12,46 M RON | 33,7% |
| 2021 | 4,83 M RON | 13,17 M RON | 36,7% |
| 2022 | 8,09 M RON | 16,75 M RON | 48,3% |
| 2023 | 10,85 M RON | 19,52 M RON | 55,6% |
| 2024 | 7,62 M RON | 16,17 M RON | 47,1% |
| 2025 | 5,01 M RON | 13,42 M RON | 37,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,34 M RON | 5,82 M RON | 4,15 M RON | 4,17 M RON | 4,65 M RON | 8,99 M RON | 6,76 M RON | ▼ 24,8% |
| Rezultat net | 440,7 K RON | 1,47 M RON | 514,8 K RON | 577,4 K RON | 274,0 K RON | 93,6 K RON | 16,9 K RON | ▼ 82,0% |
| Total active | 8,36 M RON | 12,46 M RON | 13,17 M RON | 16,75 M RON | 19,52 M RON | 16,17 M RON | 13,42 M RON | ▼ 17,0% |
| Capitaluri proprii | 4,99 M RON | 6,32 M RON | 6,79 M RON | 7,34 M RON | 7,66 M RON | 7,73 M RON | 7,75 M RON | ▲ 0,2% |
| Datorii totale | 1,13 M RON | 4,20 M RON | 4,83 M RON | 8,09 M RON | 10,85 M RON | 7,62 M RON | 5,01 M RON | ▼ 34,3% |
| Lichiditate curentă | 4,01 | 1,69 | 1,37 | 0,99 | 0,96 | 1,05 | 1,21 | ▲ 15,3% |
| Marjă netă (%) | 18,87 | 25,22 | 12,40 | 13,86 | 5,90 | 1,04 | 0,25 | ▼ 76,0% |
| Scor bonitate | 87 | 90 | 70 | 65 | 60 | 70 | 67 | ▼ 4,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (16,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 8,14 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.